Російські окупанти тримають у в'язниці маріупольців, які не пройшли "фільтрацію", – Денісова

Київ. 12 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Українців, які не пройшли "фільтрацію" у фільтраційних таборах біля Маріуполя, доставляють до приміщення колишньої виправної колонії №52 у селі Оленівка Донецької області або до в’язниці "Ізоляція" в Донецьку, повідомила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

"Українців утримують в нелюдських умовах. За планового ліміту колонії у 850 осіб, на сьогодні там утримується щонайменше 3 тисячі людей, здебільшого з Маріуполя та Маріупольського району. Мінімальний строк ув’язнення там – 36 діб. Полонених українців катують, видають одну баклажку води на десятки людей, годують не кожен день і водять у туалет раз на добу. А ще в ув’язнених немає можливості лягти, бо приміщення переповнені", – написала вона у фейсбуці.

За інформацією омбудсмена, деяких полонених через 36 діб відпускають, попередньо змушуючи підписувати якісь папери. Повідомляється також про масові випадки зникнення людей після допитів.

Денісова наголосила, що загарбники РФ порушують норми міжнародного гуманітарного права, зокрема статті 34 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року, згідно з якою категорично забороняється безпідставне затримання цивільних заручників.

"Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення Росії в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень прав людини в Україні з боку держави-окупанта", – закликала вона.

Джерело: https://www.facebook.com/denisovaombudsman/posts/539224984225445

administrator

Related Articles