Російські окупанти зруйнували агропідприємство "Укрлендфармінгу" на Херсонщині, збитки перевищили $250 млн

Київ. 14 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Російські війська зруйнували та пограбували агропідприємство зі складу агрохолдингу "Укрлендфармінг" у Новорайську Херсонської області, з підприємства вивезено сільгосптехніку, засоби захисту рослин (ЗЗР), добрива та майже 100 тис. тонн насіння соняшнику та кукурудзи, загальний збиток підприємству оцінюють у $250-270 млн.

Як повідомляється на сайті холдингу, інформацію про руйнування та крадіжку майна росіянами надав "Укрлендфармінгу" працівник цього підприємства, який нині служить у лавах Збройних сил України та мав можливість відвідати його під час звільнення Херсонської області.

"Вкрадено або знищено трактори, комбайни, машини, агродрони: 470 одиниць техніки переважно виробництва John Deer (комбайни, трактори, обприскувачі, сіяли), безпілотні літальні апарати для обробки земель та інші товарно-матеріальні цінності. Саму базу зруйновано. Окупанти вкрали практично все, що розміщувалося на території бази: паливно-мастильних матеріалів та посівного матеріалу, засобів захисту рослин на $60 млн, майже 100 тис. тонн насіння соняшника та кукурудзи", – зазначається у повідомленні агрохолдингу.

"Укрлендфармінг" нагадав, що від злочинних дій окупантів постраждали й інші його підприємства в Херсонській області, суттєвих втрат завдано найбільшій у Європі птахофабриці "Чорнобаївська" (смт Чорнобаївка).

"У будівництво фабрики компанія інвестувала $400 млн. Через військові дії з боку РФ понад 4 млн курей дорослого поголів’я та майже 700 тисяч молодняку загинули без можливості їх утилізувати. Тільки прямі втрати від знищення окупантами цього виробництва становлять орієнтовно 800 млн грн. А загальні фінансові втрати від знищення виробництва курячих яєць унаслідок російської агресії наразі сягають 1,5 млрд грн", – наголосив холдинг у повідомленні.

"Укрлендфармінг" також заявив, що фіксує всі злочини РФ та збитки, заподіяні підприємствам групи російським військовим вторгненням в Україну, після чого вимагатиме їх компенсації у міжнародних судових інстанціях.

За даними Єдиного держреєстру юросіб та фізосіб-підприємців, з активів холдингу в Новорайську зареєстровано ТОВ ”ЮТС-Агропродукт” зі статутним капіталом 35 тис. грн, його кінцевий бенефіціар – голова "Укрлендфармінгу" Олег Бахматюк.

"Укрлендфармінг" є одним із найбільших агрохолдингів у Євразії. Займається вирощуванням зернових, вирощуванням великої рогатої худоби, дистрибуцією техніки, добрив та насіння. "Авангард", що входить до нього, є найбільшим в Україні виробником яєць і яєчних продуктів.

administrator

Related Articles