SEC звинуватила S&P у конфлікті інтересів під час присвоєння рейтингу

Нью Йорк. 15 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Комісія з цінних паперів та бірж (SEC) США звинуватила міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings у порушенні правил, які націлені на запобігання конфлікту інтересів під час присвоєння кредитних рейтингів.

Як повідомляється в пресрелізі SEC, емітент залучив S&P для рейтингування великої угоди з цінними паперами, забезпеченими іпотекою, у липні 2017 року. Протягом п’яти днів у серпні того ж року співробітники комерційного відділу агентства, які відповідали за комунікації з емітентом, кілька разів намагалися чинити тиск на аналітиків S&P GR, які відповідають за визначення рейтингів. Вони хотіли, щоб аналітики оцінили транзакцію відповідно до попередньо наданих емітенту відгуків, які, як з’ясувалося, містили помилку в розрахунках. Комісія зробила висновок, що співробітники комерційного відділу S&P GR стали учасниками рейтингового процесу, хоча на них впливали фактори продажу та маркетингу.

"Рейтингові агенції відіграють системно важливу роль на ринках структурованих продуктів, і федеральні закони про цінні папери вимагають, щоб вони ізолювали свої аналітичні функції від впливу ділових міркувань", – заявив глава відділу складних фінансових інструментів Осман Наваз.

З’ясувавши обставини, пов’язані з присвоєнням рейтингу, S&P саме повідомило про цей випадок у SEC, співпрацювало з комісією під час розслідування та зробило кроки, спрямовані на покращення своєї політики та процедур щодо конфлікту інтересів.

Не визнаючи та не заперечуючи висновків SEC, S&P погодилося врегулювати це питання, заплативши штраф у розмірі $2,5 млн, йдеться у повідомленні комісії.

administrator

Related Articles