Сезон лісових пожеж 2022 року – один із найбільш руйнівних у ЄС із початку спостережень

Київ. 31 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Об’єднаний дослідницький центр при Європейській комісії (ЄК) оприлюднив у понеділок свій останній щорічний звіт про лісові пожежі в Європі, Близькому Сході та Північній Африці у 2021 році.

У ньому роблять висновок, що "торішній сезон пожеж був другим гіршим у ЄС за площею, що вигоріла (з початку обліку в 2006 році) після 2017 року, коли згоріло понад 10 тис. кв. км". У 2021 році пожежами випалено понад 5,5 тис. кв. км території, що більше ніж удвічі перевищує площу Люксембургу. Зокрема понад 1 тис. кв. км було спалено на територіях Natura 2000 – резервах біорізноманіття ЄС.

В оприлюдненому ЄК коментарі до звіту наголошується, що він не охоплює пожеж нинішнього року, які були ще руйнівнішими, ніж пожежі 2021 року. Річні звіти, йдеться у документі, дають змогу орієнтуватися на минулі пожежонебезпечні сезони під час аналізу попередніх даних щодо впливу лісових пожеж у поточному році.

"З цієї точки зору, 2022 виглядає ще гірше, підтверджуючи тривожну деструктивну тенденцію останніх років. Справді, цього року вже згоріла територія площею 8,6 тис. кв. км. До кінця жовтня це означало одну з найбільших територій, охоплених лісовими пожежами в Європі, зі встановленням нових рекордів пожеж у дев’яти країнах ЄС", – повідомляють у Брюсселі.

Загалом, починаючи зі спустошливого сезону пожеж за всю історію спостережень у 2017 році, лісовими пожежами було охоплено 35 тис. 340 кв. км – площа, що перевищує територію Бельгії. Майже 35% загальної території, яка постраждала від пожеж, припадало на резерви Natura 2000.

administrator

Related Articles