Сінгапур вийшов у лідери за вартістю нерухомості серед міст АТР

Сінгапур. 1 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Медіанна вартість житлової нерухомості в Сінгапурі зросла на 8% торік і сягнула $1,2 млн, що є рекордним показником серед усіх міст Азіатсько-Тихоокеанського регіону, йдеться в дослідженні некомерційної організації Urban Land Institute.

Владі міста-держави доводиться вдаватися до заходів охолодження ринку житла, включно з підвищенням податків на придбання нерухомості, через побоювання, що підвищення цін обганяє зростання місцевої економіки.

Сінгапур також лідирує на ринку оренди: медіанна вартість оренди житла в Сінгапурі становить $2,6 тис., що набагато перевершує розцінки в інших містах Азії та Австралії.

Тим часом ціни на будинки в Гонконзі за 2022 рік опустилися на 8,7% і становили $1,16 млн. Падінню посприяло скорочення попиту на тлі активного підвищення ставок за іпотекою, а також погіршення настроїв споживачів.

Автори дослідження зазначають, що площа будинків у Сінгапурі в середньому набагато більша, і розцінки на квадратний метр житла в Гонконзі вищі більш ніж удвічі.

До п’ятірки найдорожчих міст АТР також входять австралійські Сідней ($980,2 тис. за будинок) і Мельбурн ($716,2 тис.). Ціна купівлі будинку в Австралії знизилася минулого року через безпрецедентне зростання ставок і масову міграцію в невеликі міста, проте вартість оренди зросла.

Щодо середнього доходу мешканців найнедоступніше житло в Азії розташоване в Шеньчжені – тут ціна медіанного будинку дорівнює 35 річним доходам медіанної сім’ї. У Гонконзі, де зарплати вищі, показник становить 26,5 року.

Дослідження проводилося в 45 містах із 9 країн АТР.

administrator

Related Articles