Стартував процес створення в Україні організацій водокористувачів – Держрибагентство

Київ. 2 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Ініціативна група підприємців запланувала проведення установчих зборів щодо створення організації водокористувачів (ОВП) за участю власників та користувачів земельних ділянок, які користуються послугами Інгулецької зрошувальної системи.

Про проведення відповідних зборів члени майбутньої ОВП повідомили Державне агентство меліорації та рибного господарства України, повідомляється на сайті відомства у середу.

"Це початок нового етапу розвитку гідротехнічної меліорації земель в Україні. Історична подія, що відкриває шлях від технічного та морального занепаду до нових горизонтів збільшення площ зрошення земель для підвищення врожайності сільськогосподарських угідь із дотриманням екологічної складової", – заявив перший заступник голови відомства Тарас Кіт.

Держрибагентство нагадало, що ОВП як юридична особа створюється власниками або користувачами земельних ділянок сільгосппризначення для використання та технічного обслуговування інженерної інфраструктури меліоративних систем. Ціль – надання послуг гідротехнічної меліорації земельних ділянок на території обслуговування ОВП.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів 27 серпня 2022 року затвердив модельний статут ОВП, що регламентує основні аспекти діяльності таких організацій. Документ визначає правовий статус, права, обов’язки та відносини членів організації водокористувачів, порядок створення такої юрособи, органи управління ОВП та їхні повноваження, основні напрями діяльності ОВП, порядок провадження господарської діяльності та припинення ОВП.

Статут є базовим документом кожної ОВП у процесі розробки та затвердження нею власного статуту як установчого документа. Крім того, модель документа містить варіативні положення, які обирають водокористувачі під час створення ними організацій водокористувачів.

Також Кабмін 31 серпня 2022 року встановив порядок використання бюджетних коштів для надання держпідтримки ОВП, завдяки якій вони зможуть оформити у користування та згодом відновлювати державну та комунальну насосну інфраструктуру.

administrator

Related Articles