У Довженко-Центрі заявляють, що до них знову приїхали правоохоронці

(додано 4-5-й абзаци)

Київ. 11 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – У Довженко-Центрі заявляють, що до них знову приїхали правоохоронні органи.

"СБУ, прокуратура і поліція знову приїхали в центр. Сьогодні Довженко-Центр не працює, оскільки ми перейшли на 4-денний робочий тиждень через недофінансування. Правоохоронці, очевидно, збираються ламати двері", – йдеться в повідомленні центру..

Також організація має інформацію, що Державне агентство з питань кіно нібито "планує ще раз спробувати привезти Юлію Каждан на робоче місце силовим методом".

"Слідчий знову "призупинив" слідчі дії, оскільки працівники Довженко-Центру відсутні на робочих місцях. Силовики, Юлія Каждан і представники Держкіно вийшли з будівлі центру", – йдеться в повідомленні через певний час.

У центрі зазначили, що разом із правоохоронцями біля будівлі установи також перебували в.о. генерального директора Юлія Каждан і заступник глави Державного агентства України з питань кіно Максим Александров.

Як повідомлялося, раніше Довженко-Центр заявив, що рішення Держкіно про його ліквідацію буде великим репутаційним ударом по міжнародному іміджу України. Водночас Міністерство культури та інформаційної політики заявило, що виступає проти "нехтування та ліквідації кіноспадщини", а також зазначило, що інформація про ліквідацію є несподіванкою для нього.

Пізніше Держкіно заявило, що його наказ не передбачає ліквідацію центру, лише реорганізацію, а після реорганізації Довженко-Центр продовжить своє функціонування як культурний і музейний центр.

Українська кіноакадемія закликає Держкіно відкликати наказ про реорганізацію Довженко-Центру та провести консультації щодо діяльності підприємства.

Парламентський комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики 26 серпня звернувся до Держкіно та Кабінету Міністрів із проханням скасувати рішення про реорганізацію Довженко-Центру.

Голова Держкіно 2 листопада призначила Юлію Каждан новим виконувачем обов’язків генерального директора Довженко-Центру. Крім того, було оголошено, що для експертної оцінки колекцій Довженко-Центру буде створено міжвідомчу комісію.

Після цього колектив Довженко-Центру висловив незгоду з діями Держкіно та заявив, що не визнає процедури призначення нового керівника. Згодом він не допустив в. о. генерального директора до виконання обов’язків.

10 листопада в Довженко-Центрі заявили, що в їхній будівлі проводяться слідчі дії. Зокрема, тривав обшук, правоохоронці шукали документи, пов’язані з забудовником, який зводить житловий комплекс біля Довженко-Центру, а також СБУ вилучила печатку установи.

Джерело: www.facebook.com/dovzhenko.centre/posts/6027647497323116

administrator

Related Articles