У Німеччині відбудеться зустріч представників близько 50 країн з питань надання військової допомоги Україні

Берлін. 20 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Представники оборонних відомств близько 50 країн, а також керівники НАТО зберуться в п’ятницю на американській базі Рамштайн у ФРН з метою обговорення військової допомоги Україні для посилення її позицій у протистоянні країні-агресору Росії.

У зустрічі контактної групи в Україні, зокрема, візьмуть участь генсек НАТО Єнс Столтенберг, глава Пентагону Ллойд Остін, міністри оборони багатьох західних країн. На засідання групи має прибути новий глава Міноборони ФРН Борис Пісторіус, який склав присягу напередодні та змінив на цій посаді Крістін Ламбрехт.

Переговори відбудуться на тлі повідомлень ЗМІ про те, що представники країн Заходу готуються оголосити про плани забезпечити Україну важкими озброєннями. При цьому ще на початку тижня повідомлялося, що Велика Британія передасть Україні свій найбільший пакет військової допомоги, до якого ввійдуть танки Challenger 2 та самохідні артилерійські установки AS-90. До цього Єлисейський палац оголосив, що президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв поставити Києву танки французького виробництва. Французькі ЗМІ уточнили, що йдеться про машини AMX-10 RC – важкі бронеавтомобілі, що класифікуються також як колісні танки.

Проте, пояснюють західні ЗМІ, у центрі уваги – позиція ФРН щодо постачання танків Україні. Так, Польща та Фінляндія висловлювали бажання постачати Україні танки Leopard 2 німецького виробництва, але для цього їм потрібно отримати дозвіл Берліна через ухвалені ФРН обмеження на експорт озброєнь. Прем’єр Канади Джастін Трюдо також допускав можливість постачання Україні канадських танків Leopard 2 від німецького виробника – у разі скасування Берліном заборони на реекспорт такої техніки та надходження запиту з Києва.

Цього тижня канцлер Німеччини Олаф Шольц заявляв, що проводить консультації з союзниками щодо можливого передання танків Україні, але будь-які заяви щодо цього мають бути погоджені з партнерами. У свою чергу віцеканцлер Роберт Габек зазначав, що Берліну буде простіше ухвалити рішення щодо постачання танків у тому випадку, якщо спочатку свої танки передадуть США.

У четвер Politico з посиланням на неназваного представника французької влади повідомляло, що уряд Франції опрацьовує варіант із можливою відправкою Україні основних бойових танків AMX-56 Leclerc ("Леклерк"). За словами джерела, ситуацію може прояснити спільне засідання кабінетів міністрів Франції та ФРН, заплановане на неділю.

Також Politico писало з посиланням на джерела, що танки M1 Abrams не увійдуть до чергового пакета військової допомоги Україні, про який влада США планує оголосити у п’ятницю. За словами одного з джерел, це пов’язано з проблемами матеріально-технічного забезпечення та технічного обслуговування танків, а не з побоюванням, що їх передання може призвести до ескалації конфлікту. Співрозмовники видання уточнювали, що до пакета, ймовірно, входитимуть бойові броньовані машини Strykers, а також бомби малого діаметра наземного базування.

Пізніше у п’ятницю повідомлялося, що США оголосили про виділення нової партії озброєнь Україні на $2,5 млрд.

До нового пакета військової допомоги входитимуть: "додаткові боєприпаси для національних передових зенітно-ракетних комплексів (NASAMS); вісім ЗРК Avenger; 59 бойових машин піхоти (БМП) Bradley з 590 протитанковими ракетами TOW і 295 тис. снарядів калібру 25 мм; 90 бронетранспортерів (БТР) Stryker із 20 мінними катками; 53 машини з протимінним захистом від засідок (MRAP); 350 високомобільних багатоцільових колісних машин (HMMWV); 20 тис. 155-мм артилерійських снарядів; близько 600 високоточних 155 мм артилерійських снарядів; 95 тис. 105-мм артилерійських снарядів; близько 11,8 тис. снарядів до 120 мм мінометів; додаткові боєприпаси для артилерійських ракетних систем (HIMARS)".

Крім того, в пакеті допомоги – 12 машин підтримки боєприпасів; шість командно-штабних машин, 22 тактичні машини для буксирування озброєння, високошвидкісні протирадіолокаційні ракети (ХАРМ), близько 2000 протитанкових ракет, понад 3 млн патронів до стрілецької зброї; демонтажне обладнання для розчищення перешкод, протипіхотні боєприпаси Claymore, прилади нічного бачення, запчастини та інше польове обладнання.

administrator

Related Articles