Угоди на $50 млрд були підписані під час саудівсько-китайського саміту – міністр

Ер-Ріяд. 12 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Угоди на загальну суму близько $50 млрд були підписані під час саудівсько-китайського саміту, що відбувся в Ер-Ріяді минулого тижня, повідомив агентству Bloomberg міністр із інвестицій Саудівської Аравії Халід аль-Фаліх.

Ця сума, за його словами, передбачає як державні угоди, так і контракти бізнесу. Міністр не уточнив, про які саме сфери йдеться.

Як зазначає Bloomberg, багато підписаних угод є меморандумами про наміри, які не мають конкретних дат реалізації і не включають якихось зобов’язань сторін.

При цьому конкретної інформації щодо укладених угод як у саудівських, так і в китайських ЗМІ небагато, окрім згадок про плани співробітництва у таких сферах як "зелена" енергетика, інформаційні технології, транспорт та логістика, медицина, будівництво та нерухомість.

Голова КНР Сі Цзіньпін та спадковий принц Саудівської Аравії Мохаммед бен Сальман "розглянули аспекти партнерства та можливості для координації", повідомило саудівське держінформагентство Saudi Press Agency за підсумками зустрічі лідерів двох країн.

Китайська агенція "Сіньхуа", у свою чергу, оголосила, що Сі Цзііньпін погодився сприяти збільшенню потоку китайських туристів до Саудівської Аравії.

Серед угод, про які було оголошено, – проєкт будівництва китайської Huawei Technologies інфраструктури для хмарних сервісів та високошвидкісного інтернету в Саудівській Аравії. Крім того, Shandong Innovation Group Co. уклала контракт із Ер-Ріядом на будівництво алюмінієвого заводу в Саудівській Аравії.

Китайська нафтокомпанія Sinopec повідомила, що підписала рамкову угоду з Saudi Aramco, що передбачає будівництво НПЗ потужністю 16 млн тонн на рік, а також комплексу з виробництва етилену потужністю 1,5 млн тонн на рік, в провінції Фуцзянь. Проєкт передбачається реалізувати до кінця 2025 року, йдеться у пресрелізі Sinopec.

Крім того, китайська компанія підписала меморандум про наміри з Saudi Aramco та Sabic щодо проєкту будівництва нафтохімічного комплексу в Саудівській Аравії.

administrator

Related Articles