Україна оновила стандарти медичної допомоги при туберкульозі

Київ. 24 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Україна першою у Європейському регіоні привела національні стандарти охорони здоров’я щодо туберкульозу у відповідність до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) від 2022 року.

Як повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я, оновлена редакція стандартів стосується, зокрема, профілактики туберкульозу, його скринінгу серед груп підвищеного ризику, його діагностики та лікування, зокрема з лікарською стійкістю, ведення ВІЛ-інфекції та інших супутніх захворювань, ведення туберкульозу дітей та підлітків.

Стандарти, зокрема, передбачають запровадження інтегрованого алгоритму прийняття рішень про лікування дітей до 10 років із можливим туберкульозом легень та формування педіатричних схем лікування туберкульозу, а також запроваджують скорочені 4-місячні схеми лікування чутливого туберкульозу замість традиційних 6-місячних.

Окрім того, стандарти передбачають пріоритет повністю пероральних схем лікування під час лікування лікарсько-стійкого туберкульозу та інноваційні режими лікування BPaLM/BPaL у межах рутинного використання, завдяки якому загальна тривалість лікування пацієнтів із стійким туберкульозом скорочується до 6-9 місяців проти 18-24 місяців раніше.

"За результатами клінічних досліджень цей режим збільшує шанси на одужання до 90%", – уточнює МОЗ.

administrator

Related Articles