Київ. 23 січня. ЕНЕРГОРЕФОРМА – Україна отримала чергову партію потужного енергетичного обладнання від низки іноземних держав, яке буде використано для відновлення однієї із пошкоджених теплоелектростанцій, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.
"Сьогодні ми отримали чергову партію допомоги від наших партнерів та друзів. Це, зокрема, велике обладнання різного класу, яке допоможе на одному з енергооб’єктів усунути пошкодження, заподіяні ракетними ударами Росії. Тут сьогодні колеги з Польщі, Литви, Австрії, Нідерландів, Азербайджану , що передали обладнання, також його передала Південна Корея", – сказав Галущенко під час презентації доставленого обладнання за участю послів іноземних держав в Україні.
"Ми всім дуже вдячні, що наші партнери підтримують нас протягом усієї війни, а останнім часом на енергетичному фронті, допомагаючи боротися з наслідками злочинів, які скоюють росіяни щодо енергоінфраструктури", – наголосив міністр.
За його словами, остання атака російських загарбників була спрямована саме на теплову генерацію, внаслідок чого пошкоджено або знищено кілька блоків ТЕС.
"Це складні ремонти, які ми намагатимемося робити якнайшвидше. І це точно покращить забезпечення споживачів електроенергією", – зазначив Галущенко.
У міністерстві уточнили, що у нинішньому постачанні, зокрема, електростанції резервного живлення різної потужності, трансформатори струму, обмежувачі перенапруги, шафи управління високовольтного вимикача, комбіновані трансформатори. Загалом шість вантажівок.
Як зазначив Надзвичайний та Повноважний посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький, масовані свідомі атаки Росії на цивільну критичну інфраструктуру з метою заморозити сотні тисяч людей – це державний тероризм.
"Ми це засуджуємо, і я пишаюся тим, що всі держави стали пліч-о-пліч з Україною. Тому ми надаємо обладнання. І що хотів би відзначити – це неймовірну відвагу та компетентність працівників енергетики та самого Міністерства енергетики. Величезна повага команді Міненерго, всім енергетичним підприємствам і компаніям, які унеможливили блекаут", – сказав Ціхоцький.
За його словами, загалом із Польщі вже надійшло приблизно 100 вантажних вагонів обладнання – від кабелю до трансформаторів, що охоплюють велику кількість категорій, і ці поставки триватимуть.
Водночас дипломат наголосив на необхідності розширювати виробництво обладнання у західних країнах, щоб швидше відновлювати енергосистему України після ударів.
Як повідомлялося з посиланням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, внаслідок останнього російського ракетного обстрілу 14 січня пошкоджено дев’ять блоків теплових електростанцій, три магістральні підстанції та одна повітряна лінія, повідомив Шмигаль, наголосивши, що в енергетичній галузі Україна відчуває постійну підтримку іноземних партнерів. Зокрема, коштом Фонду підтримки енергетики України планується закупити енергообладнання на суму понад EUR100 млн.