Україна потребує аварійної підтримки європейської енергосистеми обсягом до 2 ГВт – Зеленський

Париж. 13 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент України Володимир Зеленський просить зробити підтримку в організації імпорту в Україну електроенергії обсягом до 2 ГВт вартістю близько EUR800 млн за поточними цінами в цей опалювальний зимовий період (ОЗП) для боротьби з російським енерготерором.

"Як мінімум до завершення цього ОЗП ми потребуємо аварійної підтримки з боку європейської енергосистеми – тобто постачання електрики з країн Євросоюзу в Україну обсягом до 2 ГВт", – сказав глава держави на міжнародній конференції "Солідарність з українським народом" у Парижі у вівторок.

За його словами, щоб це відбулося, потрібне рішення європейської мережі системних операторів системи передачі електроенергії (ENTSO-E – ІФ-У) збільшити імпортну потужність, деталі якого знають українські фахівці, котрі перебувають зараз у Парижі.

"Така підтримка може коштувати близько EUR800 млн у поточних цінах. Але це значно менше, ніж може нам усім коштувати блекаут. Я закликаю вас зробити одними з практичних результатів цієї конференції узгодження всіх рішень", – зазначив Зеленський.

administrator

Related Articles