Україна з початку війни та до вересня експортувала територією Польщі 1,5 млн тонн зернових

Київ. 31 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Україна з початку повномасштабного російського вторгнення і до кінця вересня транспортувала через Польщу до третіх країн близько 1,5 млн тонн зернових, що суттєво більше від довоєнних показників, але все ще не може задовольнити її експортні можливості через різницю в ширині залізничних колій цих країн та "пляшкових шийок" на прикордонних переходах.

"Польща продовжить розвивати експорт української сільгосппродукції, щоб допомогти цій країні в умовах російської агресії, а також щоб зерно дійшло до арабських країн та Північної Африки", – запевнив віце-прем’єр, міністр сільського господарства Польщі Хенрік Ковальчик, слова якого наводить польське видання gospodarkamorska.

Міністр уточнив, що Україна на початку війни говорила про необхідність експорту близько 45 млн тонн сільгосппродукції. Він додав, що відновлення експорту агропродукції з трьох українських морпортів у рамках Стамбульських зернових угод дещо полегшило ситуацію, проте є побоювання, що "зерновий" коридор може бути закритий у будь-який момент.

Ковальчик також заявив, що Польща продовжить нарощувати транспортування українського зерна, щоб підтримати Україну та зробити так, щоб зерно дійшло до країн Північної Африки та арабських країн, бо інакше там може початися голод.

Видання уточнило, що польський віце-прем’єр звернувся до європейських чиновників за допомогою у нарощуванні українського агроекспорту, бо голод в арабських країнах чи Північній Африці може спровокувати хвилі міграції із цих країн уже навесні 2023 року.

"У наших спільних інтересах, усієї Європи, доставити туди це зерно", – підсумував Ковальчик.

Як повідомляється, у понеділок 31 жовтня з портів "Одеса", "Чорноморськ" та "Південний" вийшли 12 суден із 354,5 тис. тонн агропродукції до країн Африки, Азії та Європи.

Після заяви Росії ближче до вечора 29 жовтня про вихід із "зернової ініціативи" через нібито атаку України на кораблі в Севастополі експорт було тимчасово припинено, проте 30 жовтня делегації Туреччини, України та ООН у Спільному координаційному центрі погодили на 31 жовтня поновлення руху 16 суден, зокрема 12 суден на вихід із українських портів.

https://www.gospodarkamorska.pl/kowalczyk-o-eksporcie-ukrainskiego-zboza-bedziemy-rozwijac-ten-szlak-przez-polske-67411

administrator

Related Articles