Україна за 4 роки відкрила 91 міжнародний ринок для експорту продукції тваринництва – Держпродспоживслужба

Київ. 15 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів (Держспоживслужба) за останні чотири роки відкрила 91 міжнародний ринок для постачання української продукції тваринного походження, узгоджено низку форм міжнародних сертифікатів на експорт такої продукції.

Як повідомляється на сайті відомства у середу, диверсифікація міжнародних ринків відкриває нові можливості для розвитку вітчизняного бізнесу, побудови новітніх виробничих потужностей, створення робочих місць та залучення інвестицій у новітні технології.

За даними Держпродспоживслужби, більші можливості збуту власної продукції за кордон мають українські виробники молочних продуктів, яєць, м’яса птиці та меду, причому ці продукти вже можна експортувати до всіх країн Євросоюзу.

Зазначається, що дозволено постачання українського молока та молокопродуктів до 12 країн світу: Боснію та Герцеговину, Катар, Королівство Саудівська Аравія (КСА), Північну Македонію, Ліван, Японію, Аргентину, Лівію, Кувейт, Туреччину, Кенію та Домінікану.

У свою чергу, експорт яєць та яєчних продуктів з України, окрім ЄС, можливий ще до 13 країн: Боснію та Герцеговину, Катар, Марокко, Північну Македонію, Сінгапур, Тайвань, ОАЕ, Ізраїль, КСА, Республіку Корея, Японію, Ефіопію та Пакистан, а м’ясо птиці – до 8 країн світу: Ефіопію, Катар, Північну Македонію, Сінгапур, ОАЕ, Японію, Ліберію та Канаду.

Крім того, для українського бізнесу доступний експорт меду до чотирьох країн: Китайської Народної Республіки, Сербії, КСА та Катару.

Як повідомлялося, Держпродспоживслужба та Міністерство закордонних справ України у 2022 році погодили 22 форми міжнародних ветеринарних сертифікатів для експорту продукції тваринництва до 12 країн світу.

За минулий рік відкрито ринок Албанії для м’ясних напівфабрикатів із України; до Грузії – равликів; у Домінікану – молока та молочних продуктів; до Ізраїлю – декоративної прісноводної риби, живих кроликів, жувальних предметів для свійських тварин, свіжих та оброблених шкір, до Канади – м’яса птиці та продуктів із нього; у Кенії – молока та молочних продуктів.

Крім того, дозволено експорт українських жувальних предметів для домашніх тварин, сирих та консервованих кормів для домашніх тварин до Північної Македонії, кормів для домашніх тварин до Сінгапуру; інкубаційних яєць, консервованих та перероблених кормів для свійських тварин до Сербії; продуктів переробки тваринного білка (не для споживання людиною) та рибних продуктів до Туреччини, столових яєць до Пакистану, а також м’ясних продуктів та напівфабрикатів до Чорногорії.

administrator

Related Articles