Україна закликає визнати депортацію кримськотатарського народу в 1944 році геноцидом – МЗС

Київ. 18 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Україна закликає своїх міжнародних партнерів, зокрема учасників Міжнародної Кримської платформи, засудити злочини Росії щодо кримськотатарського народу і визнати депортацію кримськотатарського народу в 1944 році геноцидом.

З такою заявою виступило Міністерство закордонних справ України 18 травня – у 79-ту річницю з моменту примусової депортації кримських татар, одного з найжахливіших злочинів радянського тоталітарного режиму.

Як наголошується в заяві, текст якої оприлюднено на офіційному сайті міністерства, за сфабрикованими справами у 1944 році СРСР звинуватив кримськотатарський народ у співпраці з нацистською владою, що стало надуманим приводом запустити механізм депортації. “Порушуючи норми міжнародного права, радянський уряд здійснив акт геноциду, аби стерти національну ідентичність кримськотатарського народу – корінного народу України, забороняючи використання рідної мови, сповідування своєї релігії та збереження власної культури”, – йдеться в заяві.

Як наголошується, після тимчасової окупації Росією Криму у 2014 році і повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року, “Крим фактично став величезною в’язницею просто неба і місцем для приховування злочинів РФ”.

Понад 180 громадян України були позбавлені волі на основі політично та релігійно мотивованих переслідувань у Криму. Серед них – перший заступник меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелял, якого Росія закрила на 17 років у в’язниці за його участь в інавгураційному саміті Кримської платформи. Особливим проявом свавілля російської репресивної машини стало затримання 25-річної кримської татарки Лєніє Умерової. “Сьогодні її продовжують утримувати в СІЗО Лефортово за звинуваченням у державній зраді, у той час як єдиний так званий злочин Лєніє – відмова від російського паспорта”, – йдеться в заяві МЗС.

“Вимагаємо від Російської Федерації припинити порушення прав людини на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополь, невідкладно звільнити усіх політичних в’язнів, забезпечити повне дотримання зобов’язань РФ як держави-окупанта відповідно до міжнародного права. Закликаємо наших міжнародних партнерів, зокрема учасників Міжнародної Кримської платформи, засудити цей злочин депортації та визнати депортацію кримськотатарського народу у 1944 році геноцидом”, – наголошується в заяві.

“Переконані, що лише перемога України та звільнення Кримського півострова зможе покласти край системним репресіям проти корінного кримськотатарського народу та відновити повагу до прав людини у світі”, – підсумовує Міністерство закордонних справ України.

Джерело: https://mfa.gov.ua/news/zayava-mzs-ukrayini-z-nagodi-79-yi-richnici-deportaciyi-krimskih-tatar-ta-vshanuvannya-zhertv-genocidu-krimskotatarskogo-narodu?fbclid=IwAR2is4CQxWdAAHUqW8UXFl1eYJH9jfN24Uyiw9ySIhRiIrEFiQLmB3y_Q5E

administrator

Related Articles