(додано інформацію про ситуацію в регіонах згідно з повідомленнями операторів системи розподілу на сайтах та у фейсбуці на першу половину дня середи)
Київ. 11 січня. ЕНЕРГОРЕФОРМА – Споживання електроенергії в Україні станом на 10:00 11 січня підвищилося через суттєве зниження температури на сході та в центрі країни, внаслідок чого зріс дефіцит потужності.
"Для забезпечення балансу в енергосистемі всім областям доведено ліміти споживання, що діють протягом усієї доби – з 00:00 до 24:00", – повідомляється у щоденному оновленні компанії в середу.
У компанії також зазначили, що вже з 7:00 у Дніпропетровській та Харківській областях ліміти було критично перевищено, внаслідок чого для збереження стабільної роботи енергосистеми було застосовано аварійні відключення.
Також в окремих областях внаслідок поривчастого вітру, як і раніше, виникають пошкодження в мережах операторів системи розподілу, тривають ремонтні роботи.
Водночас у прифронтових регіонах на сході та півдні ситуація з електропостачанням залишається складною через значні пошкодження електромереж унаслідок високої активності бойових дій.
"Укренерго" зазначило, що, як і раніше, енергосистема не в змозі покрити споживання у повному обсязі через пошкодження та тимчасову окупацію ворогом низки електростанцій, що виробляють електроенергію, серед яких і Запорізька АЕС.
Як повідомлялося, "Укренерго" повернулася до цілодобових лімітів із вівторка, 10 січня.
На ранок середи про екстрені відключення повідомили "ДТЕК Дніпровські електромережі", "ДТЕК Донецькі електромережі", "Запоріжжяобленерго", "Кіровоградобленерго", "Сумиобленерго".
"Херсонобенерго" повідомило про аварійне відключення низки повітряних ліній та трансформаторних підстанцій.
"Запоріжжяобленерго" пояснило, що екстрені відключення вводяться через суттєве перевищення встановленого ліміту споживання та передбачають відключення додаткових до планових груп споживачів та збільшення тривалості відключень для тих, кого обмежили за графіком.
Згідно з повідомленням оператора, екстрені відключення діятимуть до нормалізації рівня електроспоживання.
Про можливість аварійних відключень повідомило "Миколаївобленерго", зазначивши, що шквальний вітер призводить до обриву проводів.
"Шквальний вітер не вщухає і вже встиг наробити біди. Маємо обриви ПЛ, тож можливі аварійні та екстрені відключення", – написав оператор на фейсбук-сторінці.
"Полтаваобленерго, яке, як повідомлялося, повідомила про невелике збільшення ліміту споживання на середу 11 січня (до 450 МВт на ніч, а з 7:00 до 24:00 – 492 МВт за лімітів на 10 січня відповідно 437 МВт та 478 МВт) спочатку анонсувала графік погодинних відключень, що передбачає відключення по одній черзі споживачів, а потім вказала про необхідність відключати дві черги одразу.
"Тернопільобленерго" представило графік погодинних відключень на тиждень 9-15 січня, вказавши, що, як і раніше, передбачається черговість відключень 6 за 3 години або 3 за 6 годин.
"Тобто. виходячи з погодинного навантаження на енергосистему, енергетики коригуватимуть це навантаження, включаючи або відключаючи певну групу", – пояснив тернопільський оператор.
Графіки "Рівнеобленерго" передбачають відключення орієнтовно по 8 годин на добу, "Черкасиобленерго" – три години через три, "Львівобленерго" – чотири години світло є, чотири можливі відключення, чотири – ні.
"Закарпаттяобленерго", "Чернівціобленерго", "Волиньобленерго" попереджають про приблизне відключення загалом на півдоби, трохи більше – "Чернігівобленерго".
Графік "Житомиробленерго" передбачає відключення секторами залежно від команди диспетчерів "Укренерго".
"Харківобленерго" попередило своїх клієнтів, що стабілізаційні відключення відбуваються лише після розпорядження "Укренерго", тому графіки погодинних відключень можуть застосовуватися не в повному обсязі, тобто може бути зменшено час відключень, або вимикатимуть не всіх.
"У результаті постійних ворожих атак перелік адрес у кожній з черг може змінюватися, але ми намагаємося якнайшвидше оновлювати інформацію", – зазначив оператор.
Згідно з інформацією "Вінницяобленерго", графік відключень (на прикладі першої черги) виглядає так: 00:00-01:00, 03:00-05:00, 06:00-10:00, 12:00-16:00, 18 :00-22:00, тобто приблизно 15 годин на добу.
"Хмельницькобленерго", вказавши, що на 11 січня дозволену величину навантаження на область трохи збільшено, анонсував відключення по одній черзі загалом 4, 5 та 8 годин на добу залежно від черги.
"Якщо величину навантаження буде перевищено, а це особливо актуально в ранкові та вечірні години, то можуть бути одночасні відключення двох черг. Тому вкрай важливо раціонально використовувати е/е", – попередив оператор Хмельницької області.
"Прикарпаттяобленерго, яке раніше також вказало на незначне збільшення ліміту споживання (до 229,31 МВт вночі та в інший час доби становить 300,46 МВт порівняно з 222,86 МВт та 291,99 МВт відповідно на 10 січня), анонсує гарантовані відключення годин за добу плюс можливість таких відключень ще протягом трьох годин.
"ДТЕК Одеські електромережі" анонсують гарантовану наявність світла протягом 6 або 9 годин на добу, залежно від дня тижня плюс 6 або 9 годин "можливі відключення" і решту часу гарантовано світла не буде.
"ДТЕК Київські електромережі" гарантують світло у столиці протягом 6 годин на добу, решта часу його не буде або "можливі відключення" 6 або 9 годин на добу.
"ДТЕК Київські регіональні електромережі" анонсують також 6 годин гарантованої подачі світла, 12 годин – "можливі відключення", в решту часу світла немає.