"Укргазвидобування" пробурило нову свердловину в Харківській області добовим дебітом 140 тис. куб. м – голова "Нафтогазу"

(розширена, додано інформацію з деталями роботи нової свердловини 5-8 абз.)

Київ. 8 листопада. ЕНЕРГОРЕФОРМА – ПАТ "Укргазвидобування" пробурило нову свердловину в Харківській області, яка даватиме 140 тисяч куб. м газу за добу, повідомив голова НАК "Нафтогаз" Олексій Чернишов.

"Збільшення видобутку власного газу та реалізація проєктів, що наблизять нас до енергетичної стабільності та незалежності – це безумовний пріоритет, особливо сьогодні, коли ворог обрав ціллю енергетичний сектор", – написав він на своїй фейсбук-сторінці у вівторок.

Чернишов також наголосив, що додатковий видобуток газу – це допомога у проходженні цьогорічного опалювального сезону.

Як повідомлялося, у жовтні "Укргазвидобування" запустило свердловину в Харківській області з аналогічним добовим дебітом.

Пізніше "Нафтогаз" на своєму сайті пояснив, що такого результату на майже виснаженому під час 50-річної експлуатації родовищі досягнуто завдяки оновленим геологічним даним, а також застосуванню новітніх технологій для інтенсифікації видобутку.

"В умовах, коли можливості для впровадження нових перспективних проєктів обмежені, ми ще більше фокусуємося на розкритті залишкового потенціалу родовищ, які вже тривалий час в експлуатації. Розвиток внутрішньої експертизи та залучення новітніх технологій дозволяє нам отримувати додатковий газ там, де, здавалося б, вже не можна розраховувати на значні результати", – пояснив в.о. генерального директора "Укргазвидобування" Олександр Романюк, слова якого наведено на сайті НАК.

Там уточнили, що нову свердловину спроєктував внутрішній підрозділ УкрНДІгазу, пробурили фахівці "Укрбургазу", а працівники УГВ-сервісу виконали складну операцію з інтенсифікації видобутку – тристадійний гідророзрив пласта.

"Запустити об’єкт у роботу вдалося раніше запланованого терміну", – наголосили в компанії.

Як повідомлялося, у жовтні "Укргазвидобування" запустило свердловину в Харківській області з аналогічним добовим дебітом.

Джерело: https://www.facebook.com/oleksiy.chernyshov/posts/pfbid02o7bkDm6ffSb4ho3t8W31jrDvj91xtdw1EZYi2RUS1QLt49PC7V69bWNjeSbTKdkLl

administrator

Related Articles