Київ. 20 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кабінет Міністрів України уповноважив Міністерство аграрної політики та продовольства використовувати бюджетні кошти державного інтервенційного фонду АТ "Аграрний фонд" замість Міністерства економіки, оскільки у вересні 2022 року відбулася передача його з управління Мінекономіки в підпорядкування Мінагрополітики.
Як повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук у телеграм-каналі, відповідне рішення ухвалено на засіданні уряду в п’ятницю.
За його даними, до повноважень Мінагрополітики додано управління коштами, передбаченими в держбюджеті на витрати, пов’язані з комплексом заходів зі зберігання, перевезення, переробки та експорту об’єктів державного цінового регулювання державного інтервенційного фонду.
Об’єктами державного цінового регулювання державного інтервенційного фонду є товари з такими УКТ ЗЕД: 1001 (пшениця), 1003 (ячмінь), 1005 (кукурудза), 1201 (соя), 1205 (рапс) 1206 (насіння соняшнику), 1512 (олія соняшникова), 2306 (макуха та шрот соняшниковий).
Як повідомлялося, Кабінет Міністрів у вересні-2022 вніс зміни до положення про діяльність АТ "Аграрний фонд", а також передав управління держпідприємством Мінагропроду.
АТ "Аграрний фонд" створено навесні 2013 року згідно з постановою уряду. 100% статутного капіталу у розмірі 5 млн грн перебувають в управлінні Кабміну.
Фонд займається закупівлею сільгосппродукції в аграріїв, її зберіганням, переробкою та реалізацією населенню України з метою підтримки продовольчої безпеки в країні.
У серпні 2019 року Верховна Рада об’єднала Мінагрополітики та Мінекономіки в Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Проте вже 2020-го Кабмін відновив Мінагрополітики шляхом скасування його приєднання до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства і визначив його чисельність у 203 співробітники, після чого міністерство знову розпочало роботу як окрема структура.