Відправлення суден з України "зерновим коридором" відновиться 3 листопада – міністр інфраструктури

Київ. 2 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков заявив про продовження "зернової ініціативи" з 3 листопада, посилаючись на підтвердження з боку ООН.

"#BlackSeaGrainInitiative триває. Очікується, що в четвер, 3 листопада, "зерновим коридором" пройдуть вісім суден із сільгосппродукцією. Ми отримали підтвердження від ООН", – написав він у твіттері в ніч на середу.

Кубраков додав, що 2 листопада також відбудуться перевірки суден у Босфорі.

Як повідомлялося, після заяви Росії 29 жовтня про вихід із зернової ініціативи через нібито атаку України на кораблі в Севастополі експорт було тимчасово припинено. Проте 30 жовтня делегації Туреччини, України та ООН у Спільному координаційному центрі погодили на 31 жовтня поновлення руху 16 суден, зокрема 12 суден на вихід із українських портів. Рух продовжився і 1 листопада.

У вівторок представництво ООН у Спільному координаційному центрі повідомило про відсутність планів руху суховантажів у рамках Чорноморської зернової ініціативи 2 листопада, проте цього дня було здійснено 36 перевірок суден в українських портах.

administrator

Related Articles