Ворог посилив контроль ділянки українсько-російського кордону у Брянській та Курській областях і проводить демонстраційні дії для утримання підрозділів Сил оборони України – Генштаб ЗСУ

Київ. 16 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Агресор посилив контроль ділянки українсько-російського кордону у Брянській та Курській областях та проводить демонстраційні дії, щоб утримати підрозділи Сил оборони України, повідомляє Генеральний штаб Збройних Сил України.

"На Сіверському напрямку противник посилив контроль ділянки українсько-російського кордону в Брянській та Курській областях та проводить демонстраційні дії, з метою утримання підрозділів Сил оборони на напрямку та не допущення їх перекидання до Східної операційної зони. Продовжує зберігатися імовірність обстрілів та ракетно-бомбових ударів з території російської федерації на зазначеному напрямку", – йдеться у повідомленні, опублікованому у фейсбуці в понеділок уранці.

На Волинському та Поліському напрямках противник активних дій не проводив.

"До 21 травня триватиме наступний етап перевірки бойової готовності сил реагування збройних сил республіки білорусь. Фіксується діяльність мобільного комплексу радіомоніторингу в прикордонній смузі, зокрема і на території України. Він діє з метою моніторингу мереж стільникового зв’язку", – повідомляють у Генштабі.

На Харківському напрямку агресор зосереджує основні зусилля на утриманні позицій і недопущенні просування українських військ у напрямку державного кордону України з РФ.

На Слов’янському напрямку агресор не проводив активних бойових дій.

Окупанти обстріляли з артилерії цивільну інфраструктуру в районах населених пунктів Довгеньке, Руські Тишки, Тернова та Петрівка. Противник вів повітряну розвідку за допомогою БпЛА "Орлан-10".

На Донецькому напрямку окупанти здійснювали обстріли з усього спектру наявного озброєння до авіації включно з метою виснаження особового складу і руйнування фортифікаційних споруд підрозділів наших військ.

На Лиманському, Бахмутському та Курахівському напрямках ворог продовжує ведення наступу, бойові дії тривають.

На Авдіївському напрямку, після завданих Силами оборони втрат, ворог відійшов на раніше зайняті позиції.

На Сєвєродонецькому та Новопавлівському напрямках противник не проводив активних бойових дій.

У Маріуполі ворог продовжує масовані артилерійські та авіаційні удари. Основні зусилля окупанти зосереджували на блокуванні та ураженні наших підрозділів в районі заводу "Азовсталь".

На Південнобузькому напрямку противник активних бойових дій не проводив, здійснював обстріли наших підрозділів із застосуванням ствольної артилерії та мінометів.

"Силами оборони було завдано удару по позиціях ворога у районі населеного пункту Чорнобаївка, завдано втрат у живій силі та техніці. Кількість уточнюється", – повідомляють у Генштабі.

Джерело: https://www.facebook.com/GeneralStaff.ua/posts/318020303844388

administrator

Related Articles