Вилучення молочних продуктів із переліку критичного імпорту дало змогу не допустити зростання цін – СМПУ

Київ. 12 травня. ІНТЕФРАКС-УКРАЇНА – Вилучення урядом зі списку товарів критичного імпорту всіх видів молокопродуктів, крім сирів та товарів молочного дитячого харчування, дало змогу не допустити посилення кризи в українській молокопереробній галузі та подальшого зростання цін на її продукцію, повідомила профільна асоціація "Спілка молочних підприємств України" (СМПУ) на сайті в четвер.

"Приємно, що уряд прислухався до аргументації СМПУ і за першої можливості врегулював проблемну ситуацію, яка могла негативно позначитися на розвитку молочної галузі в Україні і призвести до зростання цін", – написала асоціація у відповідь на постанови Кабінету міністрів від 3 та 7 травня, якими вносяться зміни до переліку критичного імпорту.

Асоціація нагадала, що у квітні звернулася до Кабміну з проханням виключити молоко, вершки незгущені, масло вершкове, молочні жири та йогурти з переліку критичного імпорту, оскільки такі товари виробляють в Україні в достатній кількості і їх ввезення не є критичним для українського споживача.

Як повідомлялося, постанова №553 виключає з переліку критичного імпорту також готові продукти із зернових культур, борошна, крохмалю або молока; борошняні кондитерські вироби, приготовані без додавання оцту чи оцтової кислоти овочі (крім горіхів, консервованих у цукрі). Зі списку також вилучено помідори, картопляний крохмаль і арахіс.

До переліку також внесено живих сільгосптварин (велика рогата худоба, свині, вівці та кози), низку продуктів тваринного походження та живі рослини для подальшого вирощування: саджанці, живці та підщепи, цибулини, бульби, коріння та кореневища.

Після початку військової агресії Росії 24 лютого уряд того самого дня постановою №153 визначив перелік товарів критичного імпорту, для закупівлі якого Національний банк України дозволяє купувати валюту. З того часу уряд понад 10 разів змінював цей перелік.

administrator

Related Articles