ЄЦБ знову підвищив ключові відсоткові ставки на 75 базисних пунктів

(оновлена та розширена версія)

Франкфурт. 27 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Європейський центральний банк (ЄЦБ) за підсумками жовтневого засідання у четвер знову підвищив усі три ключові відсоткові ставки на 75 базисних пунктів (б.п.).

Базову процентну ставку за кредитами було підвищено до 2%, ставка за депозитами – до 1,5%, ставка за маржинальними кредитами – до 2,25%.

У повідомленні ЄЦБ йдеться про те, що регулятор продовжить підвищувати ставки.

"Рада управляючих прийняла сьогоднішнє рішення та очікує подальшого підйому ставок, що забезпечить оперативне повернення інфляції до 2% цільового показника", – йдеться в повідомленні регулятора.

ЄЦБ має намір регулярно переглядати грошово-кредитну політику з урахуванням оновлюваної інформації та зміни інфляційного прогнозу.

"Інфляція залишається на занадто високому рівні і перебуватиме вище за цільовий показник протягом тривалого терміну", – зазначає ЄЦБ.

Споживчі ціни в єврозоні у вересні збільшились на 9,9% у річному вираженні, показали остаточні дані Статистичного управління Європейського союзу, опубліковані раніше у жовтні.

Регулятор продовжить реінвестувати в повному обсязі надходження від цінних паперів, що погашаються, придбані в рамках програми Asset Purchase Programme (APP), протягом тривалого часу після початку підвищення ставок, і в будь-якому випадку стільки, скільки потрібно для підтримки сприятливих умов щодо ліквідності.

ЄЦБ також планує продовжувати реінвестувати надходження від погашення паперів, придбаних у рамках програми Pandemic Emergency Purchase Programme (PEPP), як мінімум, до кінця 2024 року. Викуп паперів у рамках PEPP було завершено у березні.

"Рада управляючих готова коригувати всі наявні інструменти, щоб забезпечити стабілізацію інфляції в єврозоні на 2-відсотковому рівні в середньостроковій перспективі", – йдеться в повідомленні ЄЦБ.

ЄЦБ також вирішив відкалібрувати програму цільового довгострокового кредитування (TLTRO III), йдеться в окремому пресрелізі регулятора.

Рішення вжито у рамках заходів, спрямованих на відновлення цінової стабільності в єврозоні у середньостроковій перспективі.

Починаючи з 23 листопада 2022 року і до дати погашення або дострокового завершення кожної операції TLTRO III, процентні ставки за ними індексуватимуться з урахуванням середнього рівня відповідної ставки ЄЦБ за цей період.

Євро дешевшає у парі з доларом США після публікації підсумків засідання ЄЦБ та прес-конференції глави ЄЦБ Крістін Лагард. Пара євро/долар за даними на 17:20 КСК торгується на рівні $1,0029 проти $1,0086 на закриття попередньої сесії.

administrator

Related Articles