Єврокомісія прийняла пропозицію щодо диверсифікації постачання ЄС критично важливою сировиною

Київ. 16 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Єврокомісія (ЄК) оприлюднила у четвер законодавчу пропозицію щодо забезпечення для ЄС надійних, диверсифікованих, стійких і за доступними цінами постачань критично важливої сировини.

“Цей закон наблизить нас до виконання наших кліматичних амбіцій. Це значно покращить обробку та переробку критично важливої сировини тут, у Європі. Сировина має життєво важливе значення для ключових технологій нашого подвійного (“зеленого” та цифрового – ІФ-У) переходу, таких як виробництво енергії вітру, зберігання водню або випуск акумуляторів”, – заявила у зв’язку з підготовкою закону глава ЄК Урсула фон дер Ляєн.

Тому, пояснила вона, ЄС зміцнює “співробітництво з надійними торговельними партнерами у всьому світі, щоб зменшити поточну залежність ЄС тільки від однієї або декількох країн”.

“У наших взаємних інтересах нарощувати виробництво стійким чином і водночас забезпечувати найвищий рівень диверсифікації ланцюгів постачання для нашого європейського бізнесу”, – додала глава Єврокомісії.

У комюніке ЄК пояснюється, що “критично важлива сировина незамінна для широкого кола стратегічних секторів, включно з промисловістю з нульовими викидами, цифровою, аерокосмічною та оборонною галузями”. Але в той час, як прогнозується різке збільшення попиту на таку сировину, “Європа значною мірою залежить від імпорту, часто від постачальників, майже монополістів, із третіх країн”.

Мета законопроєкту – “знизити ризики для ланцюгів постачань, пов’язані з такою стратегічною залежністю, щоб підвищити свою економічну стійкість”, ідеться в матеріалах ЄК.

Як вважають у Брюсселі, поряд із реформою структури ринку електроенергії та законом про промисловість із нульовим рівнем викидів пропоновані щодо критичної сировини заходи “створюють сприятливе нормативно-правове середовище для галузей із нульовим рівнем викидів і підвищення конкурентоспроможності європейської промисловості”, що відповідає цілям “зеленого курсу” ЄС.

Напередодні Європарламент обговорював підготовку до саміту ЄС 23-24 березня, на якому питання про посилення конкурентоспроможності Євросоюзу буде одним із центральних. Фон дер Ляєн у своєму виступі анонсувала прийняття Єврокомісією цієї пропозиції як важливого аспекту зміцнення конкурентоспроможності ЄС.

Глава ЄК навела приклади: 98% критично важливих для ЄС рідкоземельних матеріалів, 93% магнію, 97% літію надходять до Євросоюзу з Китаю. За її словами, пандемія COVID-19 і війна РФ проти України були для Європи уроками на тему залежності Євросоюзу від третіх країн, яку необхідно знижувати.

administrator

Related Articles