Пекін. 13 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Топменеджери міжнародних компаній повертаються до Китаю на тлі зняття антиковідних обмежень у країні, незважаючи на напруження між Пекіном і Вашингтоном через збитий китайський аеростат над територією США, пише газета The Wall Street Journal.
Головний виконавчий директор німецького автомобільного концерну Volkswagen AG відвідав Китай наприкінці січня, йдеться у повідомленні компанії. Наступного місяця країну мають відвідати голова Apple Inc. Тім Кук та Pfizer Inc. – Альберт Бурла, пише WSJ із посиланням на обізнані джерела.
Також Китай планує відвідати головний виконавчий директор Mercedes-Benz Group AG Ола Келленіус, йдеться у повідомленні компанії.
Для багатьох топменеджерів подорож до Китаю буде першою з початку пандемії коронавірусу, оскільки країна на три роки зачинила двері для закордонних гостей. Тепер на тлі проблем в економіці Пекін розраховує на залучення міжнародних інвестицій.
Пріоритетом для деяких керівників є відвідування місцевих підрозділів їхніх компаній та зустріч із менеджерами, інші хочуть зустрітися з місцевими діловими партнерами та урядовцями.
Як очікується, заплановані на найближчі місяці бізнес-конференції відвідають кількадесят топменеджерів. Таким чином, західні компанії продовжують цікавитися можливостями для бізнесу в Китаї, незважаючи на збільшену геополітичну напруженість.
До заходів, що відбудуться протягом найближчих місяців, входить Китайський форум із розвитку (China Development Forum), щорічна економічна конференція, спонсорована китайським урядом і запланована на кінець березня, а також Боаоський азіатський форум (БАФ) у провінції Хайнань на півдні Китаю, організований за принципом Всесвітнього економічного форуму в Давосі.
Незважаючи на напруженість у відносинах між США та Китаєм, обсяг торгівлі між двома країнами зростає. За словами бізнес-експертів, більшість торгових та інвестиційних зв’язків залишаються стабільними, незважаючи на політичну напруженість.
Обсяг імпорту товарів з Китаю до США у 2022 році становив $536,8 млрд, збільшившись на 6,3% порівняно з попереднім роком, тоді як американський експорт у КНР зріс на 1,6%, до $153,8 млрд. Таким чином, загальний обсяг торгівлі між двома найбільшими у світі економіками становив рекордні $690,6 млрд, пише WSJ.