Запаси в ПСГ Європи досягли 95%, заявка "Газпрому" через Україну – 42,4 млн куб. м

Київ. 27 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Середній рівень наповненості підземних сховищ Європи перевищив 95%. Це рівень високий, але аж ніяк не рекордний: за історію спостережень асоціації Gas Infrastructure Europe вищий рівень запасів був у 2011-му та 2019 роках, трохи нижчий, ніж зараз – у 2020-му.

Однак невдовзі стартує сезон відбору. І має він розпочатися вельми динамічно, бо після дуже теплого вересня (на п’ять градусів вище за кліматичну норму) жовтень попередньо прогнозується доволі суворий (на 4 градуси холодніший за норму).

УКРАЇНСЬКИЙ ТРАНЗИТ

“Оператор ГТС України” (ОГТСУ) прийняв від “Газпрому” заявку на транспортування на середу обсягом 42,4 млн куб. м, повідомила українська компанія. Номінація у вівторок була така сама. Потужності заявлено лише щодо однієї з двох точок входу в ГТС країни – газовимірювальної станції “Суджа”. Коридором через ГВС “Сохранівка” заявки не прийнято.

Оприлюднена номінація є максимальною технічно можливою на цьому напрямку заявкою з урахуванням усіх запроваджених українською стороною обмежень.

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ РИНОК

Вітрогенерація опустилася нижче за звичайні значення для цього сезону. Вітряки 26 вересня забезпечили 12% потреб регіону в електроенергії, повідомляє асоціація WindEurope. У вересні 2022 року їхній внесок був 13,5%, у серпні 2023 року – 13%.

Спотова ціна газу в Європі у вівторок упала на 11%, відігравши все зростання попереднього дня. Контракт із постачанням “на день наперед” на хабі TTF у Нідерландах закрився на рівні $439 за тисячу кубометрів.

Помітно розрив цін на СПГ в Азії порівняно з Європою. Листопадовий ф’ючерс на індекс JKM Platts (Japan Korea Marker, відображає спотову ринкову вартість вантажів, які постачають до Японії, Південної Кореї, Китаю і Тайваню) торгується на рівні $523; ф’ючерс на СПГ, який постачають до Північно-Західної Європи (LNG North West Europe Marker), – $472.

ЗАПАСИ В ЄВРОПІ

Рівень запасів природного газу в Європі став ключовим ринковим індикатором для світового ринку. Регіон загалом продовжує закачування газу в сховища. Однак паралельно наростає відбір, тобто нетто-закачування вже майже “лягло” на нуль і є на порозі перед нетто-відбором.

Поточний рівень запасів сягнув 95,09% – це на 8 відсоткових пунктів вище за середній показник на ті самі дати за останні п’ять років, повідомляє Gas Infrastructure Europe.

За газову добу 25 вересня резерви вдалося збільшити на 0,13 процентного пункту. Темпи помітно поступаються звичайним рівням за останні п’ять років. Проте цільового показника в 90% наповненості сховищ уже досягнуто.

Європейські термінали з приймання СПГ у серпні працювали із середньою продуктивністю 50%, від початку вересня середнє завантаження перебуває на рівні 48%. Імпорт СПГ у вересні, як очікується, може оновити мінімум із 2021 року.

ЗАПАСИ У США

Стан запасів в американських ПСГ набуває дедалі більшого значення, оскільки країна активно нарощує експорт.

США продовжують сезон закачування. За черговий звітний тиждень резерви газу зросли на 1,8 млрд куб. м – це на чверть менше, ніж стандартний обсяг для цієї пори року.

Поточний рівень запасів у країні – 68%, що на 6 процентних пунктів перевершує середній за останні п’ять років, повідомляє Управління енергетичної інформації (EIA) Міненерго.

administrator

Related Articles