Заступник глави ФРС Барр закликає Конгрес запровадити "захисні механізми" для ринку криптовалют

Вашингтон. 15 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Заступник глави Федеральної резервної системи (ФРС) з банківського нагляду Майкл Барр убачає необхідність ухвалення американським Конгресом закону про регулювання ринку криптовалют.

Барр, який обійняв свою посаду в липні поточного року, у вівторок вперше виступить у Конгресі, повідомляє Market Watch.

"Останні події у сфері криптовалют наголошують на наявності ризиків для інвесторів та споживачів, пов’язаних із новими класами активів та операціями, які не супроводжуються сильними захисними механізмами", – йдеться в тексті заяви Барра, підготовленій для виступу в Конгресі.

Наприкінці минулого тижня велика криптовалютна біржа FTX оголосила про банкрутство, що спричинило наслідки для інших представників сектора. Зокрема, компанія BlockFi повідомила клієнтів про зупинення виведення коштів.

За словами Барра, "деякі інновації у фінансовій галузі пропонують інвесторам можливості, проте, як ми побачили останнім часом, багато хто з них також несуть у собі ризики". Зокрема, інвестори стикаються з падінням вартості активів, зловживаннями у використанні клієнтських коштів, шахрайствами, крадіжками, маніпуляціями та відмиванням грошей, зазначає він.

"Такі ризики, якщо вони не контролюються, можуть завдати шкоди роздрібним інвесторам і суперечать цілям безпечної та справедливої фінансової системи", – йдеться в його заяві.

Банкрутство FTX, хоч і не має відношення до банківської системи, за яку Барр відповідає у ФРС, "нагадує нам про можливість системних ризиків у разі посилення взаємозв’язку криптовалютної системи та традиційної фінансової системи", сказав він.

Розповідаючи про ситуацію в банківському секторі США, Барр зазначив, що більшість великих фінансових установ країни мають достатні грошові резерви. Однак, оскільки економічне зростання у Штатах уповільнюється, тиск на банки може посилитись.

"Перспективи економіки погіршилися, що посилює невизначеність, – заявив Барр. – Ослаблення економіки може збільшити навантаження на домогосподарства та бізнес, а відповідно і на банківську систему".

administrator

Related Articles