Заяви Зеленського про стратегію оборони Бахмуту не свідчать про її зміну – ISW

Київ. 21 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Заява президента України Володимира Зеленського про те, що Україна продовжить обороняти Бахмут Донецької області, але “не за будь-яку ціну” не свідчить про зміну стратегії Києва, йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW) за 20 лютого.

У зведенні наголошується, що ці слова можуть бути відповіддю на заяви неназваних представників Міністерства оборони США про темпи та перспективи війни. “Сполучені Штати занепокоєні здатністю України захищати Бахмут, одночасно проводячи контрнаступальні операції. ISW продовжує вважати, що рішення України захищати Бахмут є стратегічно обґрунтованою спробою скувати російські сили на окремій ділянці фронту і виснажити їх, і Зеленський, імовірно, пом’якшив позицію своєї адміністрації, щоб зробити обмежену риторичну поступку офіційним особам США. Давно було зрозуміло, що Україна не продовжуватиме обороняти Бахмут, ризикуючи побачити оточення великої кількості українських військ у місті, тому коментар Зеленського навряд чи є реальною зміною стратегії Києва”, – йдеться у звіті.

За даними ISW, у понеділок російські окупаційні війська продовжували наступальні дії в районі Бахмуту, а також у районі Авдіївки-Донецька та на заході Донецької області. Також окупанти продовжували наступ на лінії Сватове-Кремінна у Луганській області.

“Росія зібрала всі боєздатні частини на лінії зіткнення в Луганській та Донецькій областях та частково в Запорізькій області, підтвердивши оцінку, що у неї немає великих незадіяних боєготових резервів, які можна було б розгорнути та змінити перебіг операції. Відповідні українські заяви узгоджуються з оцінкою ISW про те, що Україна здатна повернути собі ініціативу у 2023 році за достатньої та своєчасної підтримки Заходу”, – наголошується у зведенні.

Аналітики зазначають, що рішення Міністерства оборони РФ щодо формальної інтеграції бойовиків з окремих районів Донецької та Луганської областей до складу Збройних сил РФ вказує на нерозуміння проблем інтеграції нерегулярних формувань у професійні збройні сили, особливо у період інтенсивних бойових дій. “Така несвоєчасна реструктуризація структури управління може знизити згуртованість усередині проксі-підрозділів і між ними та російськими силами”, – зазначають у ISW.

Одночасно повідомляється, що російське військове командування, ймовірно, відрізало ватажку приватної військової компанії “Вагнера” Євгену Пригожину доступ до артилерійських снарядів та важкого озброєння в межах зусиль з професіоналізації звичайних збройних сил РФ. Повідомляється також, що Міноборони РФ позбавило Пригожина можливості вербувати ув’язнених і тренуватися на окремих полігонах, що належать ЗС РФ.

Українські офіційні особи повідомили, що російські сили можуть мати труднощі з ремонтом розгорнутих в Україні систем протиповітряної оборони, інформують в ISW.

Джерело: https://www.understandingwar.org/backgrounder/russian-offensive-campaign-assessment-february-20-2023

administrator

Related Articles