Зеленський назвав зустріч глав держав в Індонезії самітом "G-19"

Київ. 15 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент України Володимир Зеленський анонсував свій виступ в Індонезії на саміті, як він сказав, "G-19".

"Знаємо, що мир для України стає ближчим. Для всієї нашої країни. Вже за кілька годин говоритиму про це у своєму зверненні до учасників саміту… G19 в Індонезії. Це об’єднання дуже вагомих держав", – сказав він у відеозверненні в понеділок. .

Він зазначив, що " сьогодні, ще напередодні саміту, вже прозвучали вагомі заяви. Зокрема важливо, що Сполучені Штати та Китай разом відзначили неприпустимість будь-яких погроз застосування ядерної зброї. Всі розуміють, кому адресовані ці слова".

Зеленський також подякував Канаді за "новий пакет оборонної підтримки для нашої держави обсягом півмільярда доларів", а також "за нові санкції проти російських посібників тиранії – проти гвинтиків цієї системи".

"Дякую Сполученим Штатам за нові санкційні кроки. Сьогодні запроваджені санкції проти більш ніж понад 40 юридичних і фізичних осіб, які допомагають Росії воювати. Абсолютно всі, хто так чи інакше працює на російську армію, оборонний сектор, повинні отримати повну особисту ізоляцію від усього світу. А потім буде й покарання за співучасть у терорі", – сказав він.

Президент привітав ухвалення в ООН резолюції щодо створення міжнародного компенсаційного механізму, "який дозволить відшкодувати всі збитки, завдані російською війною, причому за рахунок російських активів".

"Репарації, які Росії доведеться заплатити за скоєне, – це тепер частина міжнародно-правової реальності", – наголосив він. "Другу резолюцію – для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України – ще погоджуємо з нашими партнерами. Зробимо все, щоб вони обидві запрацювали", – сказав Зеленський.

administrator

Related Articles