Зеленський запропонував учасникам саміту G-20 приєднатися до "зернової ініціативи"

Київ. 15 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент України Володимир Зеленський закликав, як він сказав, країни G-19 приєднатися до "зернової ініціативи".

"Завдяки потужній участі ООН, Туреччини та інших партнерів ми показали, як співпраця кількох може повернути продовольчу безпеку багатьом. Я вважаю, що наша експортна зернова ініціатива заслуговує на безстрокове продовження – незалежно від того, коли закінчиться війна", – сказав він у вівторок, виступаючи відеозв’язком на саміті G-20.

"Україна з липня експортувала понад 10 мільйонів тонн продовольства морським шляхом. Можемо збільшити експорт ще на мільйони тонн щомісяця. Для цього я пропоную розширити експортну зернову ініціативу на інші наші порти – зокрема на порти Миколаїв та "Ольвія" у Миколаївській області", – сказав він.

Зеленський також закликав "усі країни – і, зокрема, ваші країни, шановні лідери G-19 – приєднатися до нашої ініціативи за допомогою продовольством найбіднішим. Цю ініціативу – "Grain From Ukraine" – вже нами розпочато. І перше судно Nord Vind виходить в Ефіопію, на борту 27 тисяч тонн пшениці. Це обсяг продовольства для майже 100 тисяч людей на рік".

За його словами, Україна може експортувати цього року 45 мільйонів тонн продовольства. "І нехай істотна частина буде спрямована тим, хто страждає найбільше. Кожна країна може приєднатися з конкретним внеском та стати творцем перемоги над голодом та продовольчою кризою", – сказав президент України.

administrator

Related Articles