Зима не зупинить контрнаступу ЗСУ – ISW

Київ. 11 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Бойові дії в Україні не припиняться і не зайдуть у глухий кут через зимову погоду, як раніше припускали представники міністерств оборони США та інших західних країн, ідеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW) за 10 листопада.

"Деяке військове обладнання може потребувати адаптації до холоднішої погоди, а нестача устаткування або боєприпасів може уповільнити просування через труднощі з логістикою, а не через зимову погоду. Зимова погода може завдати значної шкоди погано екіпірованим російським силам в Україні, але добре забезпечені українські сили навряд чи зупинять свій контрнаступ через настання зимової погоди і, можливо, зможуть скористатися перевагами замерзлої місцевості, щоб рухатися легше, ніж вони могли б у брудні осінні місяці", – йдеться у зведенні.

При цьому в ISW зазначають, що якщо бойові дії і припиняться цієї зими, то це буде пов’язано з проблемами логістики й кульмінацією кількох кампаній з обох сторін.

У звіті повідомляється, що Україна володіє ініціативою і перебуває в процесі забезпечення великої перемоги в Херсоні, істотно просунувшись в Херсонській області 10 листопада.

"Припинення вогню дасть Кремлю паузу, якої він дуже потребує, щоб відновити російські сили. Велика українська перемога в Херсонській області не буде останньою для України. Бої триватимуть на південному напрямку; у Бахмуті, Донецька область (єдине місце, де російські сили все ще роблять серйозні наступальні дії); і на півночі Луганської області, оскільки українські сили продовжують контрнаступальні операції", – йдеться у зведенні.

Окупанти наразі здійснюють підготовку 120 тис. призовників для відправлення навесні на передову, і Збройні сили України прагнуть звільнити якнайбільшу частину окупованої території до прибуття російського підкріплення.

"Припинення вогню на зимовий час піде тільки на користь російським силам, які скористаються цією можливістю, щоб зміцнити свою слабку оборону та продовжити свою кампанію геноциду, спрямовану на викорінювання української ідентичності в окупованих частинах України", – наголошують аналітики.

У четвер українські війська продовжували вести контрнаступальні дії на лінії Сватове-Кремінна, а окупанти продовжували наступальні операції під Бахмутом, Авдіївкою і на захід від Донецька й розпочали будівництво другої лінії укріплень на півдні України.

Повідомляється, що російські сили, ймовірно, ще більше знизять темпи своєї кампанії щодо завдання ударів по критично важливій інфраструктурі України, що, ймовірно, дасть можливість українській владі усунути велику частину шкоди, заподіяної інфраструктурі. Проте росіяни почали накопичувати системи високоточної зброї для майбутньої масштабної кампанії обстрілу, тому що мала кількість щоденних ударів крилатими ракетами та безпілотниками дає окупантам мало результатів.

"Імовірно, російським силам знадобляться місяці, щоб накопичити необхідну кількість систем високоточної зброї, щоб повернутися до темпів ударів, яких вони завдавали в середині жовтня… Російські сили, ймовірно, збережуть здатність пошкоджувати найважливішу українську інфраструктуру й покладати витрати на українське цивільне населення взимку, але навряд чи зможуть завдати вирішальної – і довготривалої – шкоди", — йдеться у зведенні.

ISW також вважає, що президент РФ Володимир Путін, можливо, віддавав наказ про атаки на критично важливу інфраструктуру України, щоб вислужитися перед російським провійськовим націоналістичним табором, що вимагає ескалації в Україні, а зниження темпів кампанії, ймовірно, сприятиме відновленню цієї критики.

Повідомляється, що російська окупаційна влада "продовжує спроби підірвати українську національну ідентичність, мобілізуючи жителів на окупованих Росією територіях", ідеться у зведенні.

"Громадяни Росії продовжують виступати проти війни Росії в Україні за допомогою протестів, інакомислення в соціальних мережах і дезертирства з армії", – інформують в ISW.

Джерело: https://www.understandingwar.org/backgrounder/russian-offensive-campaign-assessment-november-10

administrator

Related Articles