Брюссель. 24 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Єврокомісія (ЄК) констатувала в середу загалом позитивну динаміку в економіці ЄС в умовах “складного геополітичного середовища”, надаючи рекомендації країнам союзу в рамках весняного пакета економічних заходів.
“Економіка ЄС перебуває в дуже хорошому стані в середовищі, що залишається невизначеним і сповненим викликів”, – заявив на пресконференції в Брюсселі виконавчий заступник голови ЄК Валдіс Домбровскіс, представляючи пресі весняний пакет.
Він, зокрема, зазначив, що за весняним прогнозом очікується економічне зростання на 1,0% у 2023 році та на 1,7% у 2024 році.
Інфляція в ЄС прогнозується на рівні 6,7% у 2023 році та 3,1% у 2024 році. Водночас заступник голови ЄК визнав проблему зростання цін, що знижують купівельну спроможність, особливо громадян із низькими та середніми доходами.
У повідомленні Єврокомісії, присвяченому весняному пакету “європейського семестру”, зазначено, що зниження цін на енергоносії та сильний ринок праці сприяли помірному зростанню в першому кварталі 2023 року, розвіявши побоювання з приводу рецесії. Зростання зайнятості прогнозується на рівні 0,5% у 2023 році, а потім воно знизиться до 0,4% у 2024 році. Очікується, що рівень безробіття залишиться трохи вищим за 6%.
У документі ЄК зазначається, що для розбудови “надійної та орієнтованої на майбутнє економіки, що забезпечує конкурентоспроможність і довгострокове процвітання для всіх перед обличчям складного геополітичного середовища”, потрібен комплексний підхід у всіх сферах: “забезпечення екологічної стійкості, продуктивності, справедливості та макроекономічної стабільності”.
Адресні рекомендації Єврокомісії державам-членам ЄС особливо орієнтовані на перехід до “зелених” і цифрових технологій та підвищення конкурентоспроможності.
У Брюсселі заявляють, що держави-члени мають продовжувати роботу зі зневуглецювання економіки та промислової бази ЄС, розв’язувати проблеми нестачі та невідповідності робочої сили, підтримувати створення якісних робочих місць, розширювати масштаби досліджень та інновацій і створювати умови для забезпечення довгострокового процвітання та конкурентоспроможності ЄС.