VEON домовився продати "Вимпелком" менеджменту

Київ. 24 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Телекомунікаційний холдинг VEON, якому належить найбільший український мобільний оператор "Київстар", "за підсумками конкурентного процесу" уклав угоду про продаж ПАТ "Вимпелком" локальним менеджерам на чолі з гендиректором російської компанії Олександром Торбаховим, йдеться у повідомленні.

Очікується, що операцію буде завершено до 1 червня 2023 року з можливістю продовження термінів закриття за певних умов.

VEON отримає від продажу активу 130 млрд рублів (приблизно $2,1 млрд), йдеться у повідомленні "Вимпелкому". У пресрелізі VEON уточнено, що основну суму угоди буде виплачено за рахунок того, що російський бізнес переведе на себе частину боргу холдингу.

Запланована дата завершення угоди — 1 червня 2023 року чи раніше, з можливістю продовження обох сторін у разі, якщо будь-яку необхідну ліцензію регулювального органу ще не отримано.

Чистий борг холдингу на кінець ІІІ кварталу становив $8,2 млрд.

Угода потребує дозволу регулювальних органів та кредиторів VEON.

Також угода передбачає, що бізнес у Казахстані перейде під управління VEON. Зараз казахстанський телеком-оператор належить російській компанії.

Фінансовим радником холдингу VEON з угоди виступив інвестиційний банк Aspring Capital, юридичними консультантами: від холдингу VEON – юридична фірма "АЛРУД", від топменеджерів – юридична фірма LEVEL Legal Services.

VEON 2 листопада офіційно оголосив про початок пошуку покупця на "Вимпелком". Докладніша інформація про майбутню угоду не наводилася.

За даними VEON, за другий квартал 2022 року на Росію припадало більше половини виторгу холдингу, тобто трохи більше $1 млрд. За кількістю мобільних абонентів (47 млн) "Вимпелком" у периметрі VEON поступався лише пакистанським активам (75,5 млн передплатників).

Президент "Київстару" Олександр Комаров в інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна" на початку травня цього року висловив думку, що довгостроково російський "Вимпелком" та український "Київстар" не зможуть одночасно перебувати у складі VEON.

" Я можу висловити лише свою точку зору. Довгостроково вони так працювати не зможуть. Що вони з цим робитимуть, не знаю. Ви розумієте, що я операційний менеджер, відповідаю за результати "Київстару". Але якщо ви питаєте мене як людину з досвідом у галузі, чи зможе ця конфігурація жити довгостроково, то моє власне бачення – ні, не зможе", – зазначив Комаров.

За даними VEON, за другий квартал 2022 року в Україні припадало 12,5% виторгу холдингу, або $252 млн. За кількістю мобільних абонентів (24,8 млн) "Київстар" у периметрі VEON був четвертим, поступаючись також активам у Бангладеш (33, 2 млн передплатників).

administrator

Related Articles