Вашингтон. 6 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Багаторазовий вантажний космічний корабель Cargo Dragon американської компанії SpaceX у вівторок здійснив успішне автономне стикування з Міжнародною космічною станцією (МКС), повідомило Національне управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA).
Пристикування до модуля Harmony американського сегмента МКС було здійснено о 05:54 за часом Східного узбережжя США (12:54 кв). Корабель доставив на станцію понад 3,1 тонни продовольства, а також обладнання та матеріалів для проведення десятків наукових експериментів екіпажем станції.
У негерметичному відсіку корабель, зокрема, привіз дві нові сонячні панелі IROSA для завершення робіт із модернізації енергетичної системи МКС.
Вантажний космічний корабель Cargo Dragon було виведено на орбіту Землі в понеділок за допомогою ракети-носія Falcon 9 компанії SpaceX, що стартувала з космодрому на мисі Канаверал у Флориді.
Це вже восьма місія “вантажівки” компанії SpaceX у модифікації Cargo Dragon 2, що здатна доставляти на МКС на 20% більше вантажу, а також може автономно стикуватися зі станцією без допомоги захоплення її рукою-маніпулятором (порівняно з першою версією).
Новий вантажний корабель Cargo Dragon 2 розрахований на п’ять польотів до МКС і в зворотному напрямку замість трьох у рамках місій колишніх “вантажівок”. Він може залишатися у складі станції протягом 75 днів порівняно з 40 днями в попередньому варіанті.
Запуск корабля у версії Cargo Dragon 2 здійснено в рамках другого контракту між NASA і компанією SpaceX з постачання станції.
Наразі Cargo Dragon є єдиним космічним кораблем для постачання МКС, який здатний повертати вантажі на Землю.
Cargo Dragon перебуватиме у складі МКС близько трьох тижнів. Потім, 27 червня його буде зведено з орбіти, і його спускна капсула приводниться в Атлантиці поблизу узбережжя Флориди. Корабель привезе результати експериментів, проведених екіпажем МКС на орбіті загальною вагою понад 2,3 тонни.
Із жовтня 2012 року до червня 2023 року компанія SpaceX здійснила 28 запусків вантажних кораблів Cargo Dragon до МКС. Один із них (у 2015 році) закінчився невдачею через аварію ракети-носія Falcon 9.