Вознесенська громада здійснює ЕКО-модернізацію Стратегії

На травневої сесії депутати міської ради затвердила звіт про стратегічну екологічну оцінку Стратегії сталого розвитку Територіальної громади міста Вознесенська на 2019-2026 роки.

Міська рада доручила робочій групі з управління Стратегією сталого розвитку Територіальної громади міста Вознесенська на 2019-2026 роки врахувати Звіт у своїй подальшій роботі з розробки змін у Стратегію та формування зеленої складової Плану відновлення міської громади.

Звіт підготували експерти ГО “Фонд розвитку міста Миколаєва” в рамках діяльності Ресурсного центру зеленого відновлення Миколаївщини  та за рекомендаціями коаліції #ГромадськаПрефектура.

Необхідність ЕКО-оновлення Стратегії стала очевидною як стороннім експертам, так і її мешканцям після серії з березневих круглих столів у 4-х мікрорайонах міста та старостинському окрузі, де відбулось обговорення викликів та шляхів зеленого відновлення громади та розгляду результатів громадської експертизи на засіданях робочої групи  міського голови з питань відновлення Вознесенської ТГ.

Так, з учасниками 5-ти круглих столів виявлено пакет місцевих ЕКО-проблем. А саме:

По-перше, водопостачання та водовідведення. У селах та міському мікрорайоні Пряме відсутнє централізоване водопостачання. А вода зі свердловин є технічною. У частині верховині мікрорайон Болгарка вода майже не доходить. Також викликом визнано забруднення поверхневих вод хімікатами – наслідками діяльності фермерських та домогосподарств. Приватний сектор має вигрібні ями, з яких у приватному порядку приватними фірмами вивозяться нечистоти. Загалом, пропускна потужність водопостачання у 3 рази більше ніж система водовідведення. Лише 37 % мешканців користуються централізованою каналізацією.

По-друге, система погодження з ТПВ. Три громади потерпають від заповненого на 99% полігону. Мешканці зацікавились створенням системи роздільного збору ТПВ.

По-третє, біорізноманіття руйнує зниження рівня Південний Буг, малої річки Мертвовід. На весні 2022 року замість зруйнованого бойовими діями мосту через малу річку була збудована дамба – основа дороги Миколаїв-Київ. Нажаль вже маємо застій води та перші ознаки еко — катострофи — болота у центрі міста. Також наслідками городництва та господарської діяльності є якість та кількість води у Південному Бузі, що є важливим для виживання громад Вознесенщини.

По-четверте, Зелені насадження. Їх бракує за думкою еко-активістів поважного віку, що зібрались у бібліотеках №1 та №4. Запропоновано провести серію толок з висадження алей кленів, лип, дубів, єлей, озеленення берегів, та оновлення парків.

Член робочих  груп з відновлення та управління Стратегією Вознесської ТГ, директор ФРММ Михайло Золотухін пояснив що таке Стратегія розвитку громади, навіщо її проводити ії ЕКО-модернізацію: «Стратегії — це обовязковий для пийняття місцевими радами довготермінові плани розвитку, які розробляються, як правило, на 7-10 років. Це бачення куди рухається громада. Проте реалізується Стратегія через щорічні плани та програми розвитку, конкретні проекти, на які виділяються чи залучаються кошти. Кожен з нас бажає жити в такому місці, де є доступ до чистої води та повітря, споживати екологічно чисті харчові продукти; мати благоустроєні території. Тому ми у еко-модернізованій Стратегії мають включені ті напрямки, виконання яких позитивно вплине на навколишнє середовище у майбутньому. Саме н основі Стратегії має відбутися формування зеленої складової Плану відновлення. Вознесеської ТГ».

Так протягом червня-липня 2023 р. робоча група підготує для розляду місцевими депутами  зміні до Стратегії та зелені пропозиції до Плану відновленняві. Еко-активістів ми запрсимо до креативних простірів та ЕКО- квестів для формування прпопозицій до згаданих рішень ради та в  рамках запуску нової ЕКО- системи погодження з ТПВ та теплозабезпечення громаади на основі котлів на біомасі.

Запрошуємо місцевих депутатів та ЕКО-активістівдо співпраці! Реєстрація учасників навчань і консультацій fondnikol@gmail.com.

Нагадуємо, що за результатами серії квітневих навчань у Школі громадянської дії члени вознесенської молодіжної ради сформувпли пакет проєктних ідей, що спрямованнні на покращення екологічного стану громади. 

Також тенденрним комітетом Фонду виявлено фірма-переможець, що зараз виготовляє сучасний котел на біомасі , що буде придбано за сприяння Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Уряду Данії. Котел буде опалювати Вознесенську гімназію імені  Т.Г. Шевченка, Вознесенську ЗОШ I-III СТУП.№2, МФ ПАТ «Укртелеком», КП «КНП Вознесенський МЦПМСД» (амбулаторія №1).

Прес-служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»

Методичний супровід робочої групи з правління Стратегією сталого розвитку Територіальної громади міста Вознесенська на 2019-2026 роки відбувається за підтримки проекту проекту «Зелене відновлення Вознесенської міської громади», що реалізується ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» за підтримки та в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом «Відродження» за фінансової підтримки Швеції.

Партнери проєкту: Вознесенська міська рада та БФ «Фонд громади Вознесенська». 

administrator

Related Articles