Київ. 9 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Оператор мобільного зв’язку “Vodafone Україна” оголосив про вихід із мережі Глобального договору ООН на знак протесту проти бездіяльності щодо України й українців і подвійних стандартів, що діють в організації, заявила компанія в п’ятницю.
“Vodafone Україна” завжди була і є соціально відповідальним бізнесом, її визнано найбільш прозорою українською компанією. Ми поділяємо принципи, які задекларовані у Глобальному договорі, і керуємось ними щодня, відчайдушно працюючи для забезпечення життєво важливого зв’язку. Втім ми чітко розуміємо, що розвиток платформи Глобального договору не виглядає можливим, допоки базові принципи безпеки не будуть відновлені в Україні. Й ми не вважаємо можливим лишатись серед ініціатив організації, яка сама не демонструє належної відповідальності та уникає застосовувати свої важелі впливу заради сталого розвитку”, – зазначено в повідомленні фейсбук-сторінки оператора.
При цьому наголошується, що заклики ООН до розвитку згідно з Цілями сталого розвитку передбачають насамперед базові питання безпеки: для життя, здоров’я, екологічної та енергетичної безпеки.
“Ці базові принципи на сьогодні повністю зруйновані в Україні, і мільйони людей страждають через це. А організація, яка декларує ці високі принципи, виявилась неспроможною реалізувати їх у ситуації з Україною. На жаль, за час війни ми бачили багато прикладів короткозорості ООН щодо проблем українців. Нас обурює бездіяльність та небажання називати речі своїми іменами в той час, коли українці 15 місяців протистоять агресії Росії, яка вчиняє воєнні, економічні, екологічні злочини і терор мирного населення”, – йдеться в релізі.
У компанії повідомили, що готові переглянути рішення про вихід, якщо ситуація зміниться.
“Сподіваємось, структури, які мають виконувати важливі глобальні функції заради сталого розвитку, невдовзі стануть максимально дієвими. А наразі закликаємо інші українські компанії , які є членами Глобального договору ООН, тимчасово вийти з платформи на знак протесту проти бездіяльності щодо ситуації в нашій країні”, – резюмує пресслужба оператора.
Як повідомлялося, “Vodafone Україна” у 2022 році скоротила чистий дохід на 2% – до 19,8 млрд грн, отримавши чистий прибуток у розмірі 1,1 млрд грн.
Наприкінці 2019 року NEQSOL Holding через ТОВ Telco Solutions and Investments, підконтрольне Bakcell, закрив операцію з купівлі у ПАТ “МТС” його телекомунікаційного бізнесу в Україні із залученням фінансування J.P. Morgan і RBI. Ціна становила $734 млн.
Група компаній NEQSOL Holding має більше ніж 25-річний досвід роботи в різних галузях і країнах. Її діяльність охоплює нафтогазову, телекомунікаційну, будівельну та інші високотехнологічні сфери у Великій Британії, США, Туреччині, Азербайджані, Казахстані, ОАЕ, Нідерландах. Група увійшла до телекомунікаційної галузі на початку 2000-х. Компанії, що входять до неї, надають послуги мобільного зв’язку, міжнародного транзиту та продажу оптового інтернету, послуги з виділених ліній, послуги дата-центру тощо.
Бізнесмен Насіб Гасанов є офіційним засновником і 100-відсотковим власником групи NEQSOL Holding, зокрема компаній Nobel Oil Services (UK) Limited, Nobel Oil E&P (UK) Limited (торговельне найменування Nobel Upstream), Bakcell ТОВ і Norm ВАТ.
Глобальний договір ООН в Україні – українська мережа найбільшої у світі спільноти відповідальних бізнесів. Ця особлива ініціатива генерального секретаря ООН закликає компанії будувати свою діяльність і стратегію з урахуванням Цілей сталого розвитку та на основі десяти принципів у сфері прав людини, трудових відносин, захисту довкілля та боротьби з корупцією. Організація налічує 21 тисячу учасників у 162 країнах світу. Українська мережа включає 126 учасників.
Джерела: https://www.facebook.com/VFUkraine/photos/a.1056928634338851/6755970604434597/
https://globalcompact.org.ua/members/