Київ. 13 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Збудників холери не знайдено під час моніторингу в Миколаївській, Херсонській та Одеській областях, повідомив головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров’я України Ігор Кузін.
“Ми забезпечили розширення саме моніторингових точок щодо питної води. Одразу хотів би сказати, що холери ми не знаходимо зараз у морській і річковій воді, але водночас в Одеській області ми вже кілька днів поспіль знаходимо ротавірус – це звичайна гостра кишкова інфекція, вірусна інфекція, і під час купання та користування водоймами та в разі проковтування людина може дістати гостру кишкову інфекцію”, – розповів Кузін в ефірі національного телемарафону у вівторок.
За його словами, воду моніторять у 40 точках у трьох областях, і всіх людей із гострою кишковою інфекцією та серйозними розладами травлення з 1 червня перевіряють на холеру. Лише в Одеській області за тиждень перевірено 172 людини. Всі результати поки що негативні, й наразі велику небезпеку становить поширення “звичайних інфекцій, що передаються через їжу, через питну воду”.
“Зараз на підтоплених територіях справді існує ризик виникнення інфекційних захворювань і насправді є кілька дуже простих правил, яких зараз потрібно дотримуватися. Найперше полягає в тому, що водойми поверхневі, такі як річки і також морська вода, є зараз, на жаль, забрудненими. І це забруднення пов’язане з тією техногенною катастрофою, яка зараз відбувається на території Херсонської та інших областей. Тому відповідні цивільні адміністрації ухвалили рішення про заборону купання та використання таких річок і моря з метою купання. Така норма діятиме ще певний час, доки море самоочиститься і ми розумітимемо, що вода цілком безпечна”, – розповів Кузін.
Щодо питної води він зазначив, що на підтоплених територіях потрібно використовувати підвізну, бутильовану або очищену воду. “Використовувати власні персональні джерела або криниці поки що не рекомендовано, оскільки ми розуміємо, що через підтоплення така вода поки що не відповідатиме мікробіологічним показникам”, – зауважив головний санлікар.
“Також звертаємо увагу населення на те, що поки що не варто купувати рибу, особливо в несанкціонованих точках продажу, оскільки ми справді не виключаємо того, що через мор риби якусь певну частину можуть недоброчесні громадяни перепродувати й також готувати в неналежних умовах”, – додав Кузін.