Нью-Йорк. 14 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Дефолти на ринку високоризикованих корпоративних кредитів США, обсяг якого оцінюють у $1,4 трлн, різко зросли цього року на тлі підвищення відсоткових ставок Федеральною резервною системою найагресивнішими темпами за останні десятиліття, пише Financial Times.
Згідно з розрахунками Goldman Sachs, у період з 1 січня до кінця травня на кредитному ринку США було 18 дефолтів на загальну суму $21 млрд. Це перевищує показник за два попередні роки разом узяті і за кількістю, і за сукупним розміром.
Лише у травні відбулися три дефолти обсягом $7,8 млрд – це найзначніша сума за один місяць від моменту початку пандемії COVID-19 три роки тому.
Ці дефолти підкреслюють тиск через посилення грошово-кредитної політики, якого зазнають компанії зі “сміттєвими” рейтингами, що активно залучали дешеві гроші в епоху пандемії і тепер обтяжені великими боргами, зазначається у статті.
“Серед найслабших емітентів на кредитному ринку розгортається платіжний шок”, – вважає головний кредитний стратег Goldman Sachs Лотфі Каруї.
Багато компаній із рейтингами неінвестиційного рівня брали кредити з плаваючими ставками після того, як ФРС знизила базову ставку практично до нуля на піку пандемії. За даними PitchBook, їхній обсяг майже подвоївся в період із 2019-го до 2021 року і сягнув $615 млрд.
Однак Федрезерв усього за 14 місяців підвищив діапазон базової ставки до 5-5,25% річних. Це призвело до того, що позичальники зіткнулися з набагато вищими відсотковими платежами на тлі уповільнення економічного зростання, що загрожує скороченням доходів.
Це поєднання “справді проблематичне для компаній, більша частина зобов’язань яких має плаваючу ставку”, зазначає Каруї.
До компаній, які оголосили цього року дефолт, входять рекламна група National CineMedia, постачальник інфраструктурних послуг QualTek і виробник матраців Serta Simmons.