Київ. 15 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Федеральна резервна система (ФРС) США зберегла відсоткову ставку за федеральними кредитними коштами (federal funds rate) в діапазоні 5-5,25% річних, ідеться в повідомленні Федерального комітету з операцій на відкритих ринках (FOMC) за підсумками засідання в середу.
Це рішення виправдало очікування більшості аналітиків і економістів.
Цей крок одноголосно схвалили всі члени FOMC.
“Останні дані свідчать про те, що економічна активність продовжує зростати стриманими темпами. Приріст робочих місць в останні місяці був стійким, а рівень безробіття залишався низьким. Інфляція залишається підвищеною”, – йдеться в повідомленні.
“Американська банківська система надійна і стійка. Посилення кредитних умов для домогосподарств і бізнесу, ймовірно, позначатиметься на економічній активності, темпах працевлаштування та інфляції. Потенційний масштаб цих наслідків, як і раніше, не зрозумілий”, – повідомляється в документі.
Комітет продовжує дуже уважно стежити за інфляційними ризиками.
“FOMC прагне до досягнення максимальної зайнятості та інфляції на рівні 2% у довгостроковій перспективі, – наголошується в повідомленні. – Для підтримки цієї мети комітет вирішив залишити цільовий діапазон ставки за федеральними кредитними коштами в 5-5,25% річних”.
Збереження ставки дасть змогу оцінити додаткові дані та вплив грошово-кредитної політики ФРС на економіку країни.
“Ухвалюючи рішення щодо майбутніх темпів підвищення цільового діапазону ставки, ФРС враховуватиме кумулятивний ефект посилення грошово-кредитної політики, а також той факт, що зміни ставки впливають на економічну активність та інфляцію із затримкою”, – наголошується у пресрелізі.
Федрезерв також продовжить скорочення обсягу активів (держоблігацій та іпотечних паперів) на своєму балансі згідно з оголошеним раніше планом.
“Ми твердо налаштовані повернути інфляцію до 2-відсоткового цільового рівня”, – йдеться в заяві.
Оцінюючи доцільність грошово-кредитної політики, FOMC продовжить відстежувати вплив інформації на економічний прогноз.
“Комітет готовий скоригувати свій підхід до грошово-кредитної політики за необхідності, якщо виникнуть ризики, здатні перешкодити досягненню цілей FOMC. Комітет братиме до уваги широке коло інформації, включно з даними про умови на ринку праці, інфляційний тиск та інфляційні очікування, події на фінансових ринках, а також про міжнародні події”, – повідомляється в документі.