ОЕСР покладає великі сподівання на програму з Україною та анонсує дослідження її енергоринку

Київ. 21 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Найважливішою нещодавньою подією у взаємовідносинах Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР, OECD) і України стало рішення укласти угоду про заснування офіційної чотирирічної країнової програми ОЕСР для України, заявив генсек організації Матіас Корман на Конференції з відновлення України в Лондоні.

“Ця програма призначена для забезпечення структурованого підходу до реформ та інституційної підтримки України в усьому спектрі державної політики з метою домогтися суворішого дотримання Україною стандартів і передової практики ОЕСР, а також активізувати її участь у політичних органах ОЕСР”, – сказав він у середу.

За його словами, ця програма відображає пріоритети українських реформ і призначена, зокрема, для підтримки зусиль із залучення якісних інвестицій приватного сектора на підтримку відновлення.

Як пояснив Корман, необхідно забезпечити прозорі, справедливі та ефективні регуляторні, адміністративні та правові процеси, які підвищать довіру інвесторів. З цією метою, уточнив він, ОЕСР просуває ефективне управління державними підприємствами та поліпшення адміністрування податкової політики України, надає підтримку в навчанні податкових службовців, суддів і співробітників правоохоронних органів у Національному антикорупційному бюро України.

“Наша країнова програма передбачає аналіз і нарощування потенціалу для підтримки виконання Україною антикорупційної конвенції ОЕСР, учасником якої Україна нещодавно стала”, – додав генсек.

За його словами, наразі здійснюється огляд плану дій України щодо боротьби з корупцією на основі міжнародних стандартів і орієнтирів передової практики, зокрема щодо запобігання корупції та кримінальної відповідальності.

“Ми зосереджені на підвищенні конкуренції та заохоченні інвестицій в енергетичний сектор”, – заявив також Корман.

Він повідомив, що наступної п’ятниці буде запущено дослідження ОЕСР щодо ринку електроенергетики в Україні, за підсумками якого буде надано практичні рекомендації стосовно довгострокових реформ на повоєнний період для підвищення стабільності регулювання, поліпшення функціонування оптової та роздрібної торгівлі електроенергією, а також прискорення інтеграції в ринки ЄС.

Серед інших пріоритетів він назвав запуск державно-приватного партнерства та концесій в інфраструктурі для збільшення інвестицій і підтримку зростання і відновлення малого та середнього бізнесу в Україні за допомогою спеціального огляду політики, орієнтованої на цей сектор, за такими аспектами, як доступ до фінансів і можливості закупівель, а також упровадження цифрових інструментів.

administrator

Related Articles