Брюссель. 26 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Європейський Союз має намір брати активну участь у захисті глобальної моделі управління інтернетом, у створенні всесвітнього цифрового зводу правил, йдеться в ухваленій у понеділок Радою ЄС постанові “Про цифрову дипломатію”.
“Рада наголошує на необхідності більш сильної, стратегічної, послідовної та ефективної політики та дій ЄС у глобальних цифрових справах для підтвердження своєї участі та лідерства, – йдеться в документі. – Це необхідно для зміцнення стратегічної автономії ЄС при збереженні відкритої економіки”.
Уряди країн союзу заявляють, що необхідність провідної ролі Європи в міжнародному цифровому управлінні загострилася в нових геополітичних умовах.
Пріоритетними напрямами дій ЄС, як і раніше, будуть просування відкритого, безоплатного, нейтрального, глобального, сумісного, надійного і безпечного інтернету, онлайн-захист, боротьба з відключеннями інтернету, онлайн-цензурою і незаконним онлайн-стеженням.
Провідної ролі у формуванні глобального цифрового простору ЄС має намір домагатися діючи за трьома основними напрямами.
По-перше, шляхом стратегічної участі у всіх багатосторонніх форумах і захисту наявної моделі управління інтернетом за участю багатьох зацікавлених сторін. По-друге, шляхом включення цифрової дипломатії до європейського проєкту “Глобальний шлюз” із формування безпечної та надійної всесвітньої системи зв’язку. Врешті-решт, за рахунок зміцнення позиції ЄС як творця глобального цифрового зводу правил, зокрема за рахунок розширення двосторонніх і регіональних цифрових партнерств та альянсів.
Серед міжнародних партнерів ЄС у розвитку відкритої глобальної моделі цифрового простору в документі названо США, Індію, Японію, Південну Корею, Сінгапур, Канаду, Австралію, Індонезію, Таїланд, а також країни Латинської Америки і Карибського басейну.