Київ. 28 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – ПАТ “Укрнафта” уклало рамкову угоду про співпрацю в галузі нафтовидобутку зі швейцарською Weatherford International, повідомляється в пресрелізі компанії в середу.
“З надійним партнером зможемо працювати ефективніше, щоб досягти поставлених стратегічних цілей. Більше свердловин, більше сучасних технологій збільшення видобутку, більше запасів і ресурсів – крок за кроком ближче до енергетичної незалежності”, – заявив директор “Укрнафти” Сергій Корецький.
Як пояснили в ПАТ, ідеться, зокрема, про перехід “Укрнафти” на сучасні міжнародні стандарти (API, SPE) і відмову від радянського (російського, білоруського) обладнання та комплектуючих, у чому допоможе сучасний технологічний партнер рівня Weatherford.
Корпорація Weatherford International – одна з найбільших нафтосервісних компаній світу, з великим досвідом і новітніми технологіями, що працює більш ніж у 100 країнах світу.
Як повідомлялося, АТ “Укрнафта”, що з кінця 2022 року повністю перебуває під контролем держави, ставить стратегічною ціллю до 2027 року подвоїти видобуток нафти і природного газу до 3 млн тонн і 2 млрд куб. м відповідно. У 2023 році компанія планує збільшити видобуток нафти на 5,8% (на 0,077 млн тонн) порівняно з минулим роком – до 1,447 млн тонн, газу – на 0,3% (на 0,003 млн куб. м), до 1,04 млрд куб. м.
Ставка верховного головнокомандувача 5 листопада 2022 року вирішила на час воєнного стану вилучити у власність держави як військове майно акції “Укрнафти” та “Укртатнафти” (за винятком відповідно контрольного і блокуючого пакетів НАК “Нафтогаз України”). До вилучення структурам Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова належало близько 42% акцій “Укрнафти”, а разом з іншими партнерами – контрольний пакет “Укртатнафти”.
Станом на кінець березня 2023 року “Укрнафта” мала у своєму розпорядженні 89 родовищ із 23 млн тонн доведених запасів і з 1,806 тис. активних нафтових свердловин та 152 газових свердловин. Компанія експлуатує 537 АЗС, із яких 28 модернізовано, обсяг продажу на них цього року очікується на рівні 350 тис. тонн, або близько 7% ринку. Минулого року оптовий та роздрібний продаж нафтопродуктів становив 1,665 млн тонн.