Київ. 20 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Zurich Insurance Group (Цюрих) і дослідники одного з провідних університетів світу ETH Zurich визначили 10 засобів контролю, що можуть знизити ризик стати жертвою найпоширеніших кібератак до 70%, повідомляється на сайті Zurich.
У спільному дослідженні вони проаналізували можливість, як малі та середні підприємства (МСП) можуть визначити сфери, що потребують уваги, і швидко впровадити рішення для захисту від цифрових зловмисників.
“Прискорення цифрової трансформації, зокрема нові технології, перехід до хмарних сервісів і віддаленої роботи, створили нові вразливості, які кіберзлочинці можуть використати, застосовуючи дедалі витонченіші методи. У 2022 році кількість глобальних кібератак збільшилася на 38% порівняно з 2021 роком (дослідження Check Point), а середня вартість витоку даних становила $4,35 млн (звіт IBM про вартість витоку даних за 2022 рік)”, – наголошується в повідомленні.
Під час дослідження було виявлено п’ять засобів контролю, які сукупно допомагають знизити 66% найпоширеніших кіберризиків, і 10 засобів контролю, що покривають 70% ризиків. Компанія Zurich перевірила ще раз і підтвердила засоби контролю, виявлені під час дослідження, на основі інформації, отриманої з опитувального листа для клієнтів з-поміж малих і середніх підприємств, і порівняльних даних, отриманих із відгуків і претензій клієнтів у всьому світі.
Спочатку Zurich зробить це рішення доступним для малих і середніх підприємств у Швейцарії та Франції. Вона також планує використовувати цю інформацію, щоб дати можливість групам зі страхування кібербезпеки Zurich краще налаштувати кіберпокриття для МСП.
“Профілактика залишається найефективнішим захистом від кіберзагроз. Компанії мають постійно оцінювати й відстежувати свої кібервразливості та інвестувати в підвищення стійкості. Завдяки цьому новому підходу ми можемо кількісно оцінити ризик кібербезпеки в грошовому вираженні, що дає змогу керівництву ухвалювати більш обґрунтовані рішення. Наприклад, вплив програм-вимагачів на суму $20 млн можна зменшити на 50% і більше, вклавши близько $10 тис. у засоби контролю”, – зазначає головний інженер з кіберризиків у Zurich Resilience Solutions Вів’єн Бількес.