Брюссель. 20 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Законодавчу пропозицію про використання заморожених російських активів в інтересах України може бути висунуто Єврокомісією (ЄК) восени, заявив офіційний представник ЄК Крістіан Віганд.
“Було зроблено кілька пропозицій державам-членам у листопаді минулого року. Почалося обговорення подальших дій. Воно просувається добре. Остання нарада робочої групи Ради ЄС щодо цих авуарів відбулася 12 липня. Наступна відбудеться у вересні”, – повідомив прессекретар у четвер на брифінгу в Брюсселі.
“Законодавчу пропозицію ми маємо намір зробити після літа”, – додав Віганд.
Він нагадав журналістам контекст, зазначивши, що Єврокомісія шукала спосіб, як використовувати заморожені авуари РФ в інтересах України. Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, продовжив представник ЄК, говорила про це на останній Європейській раді. Питання обговорювали глави держав і урядів країн ЄС, а також на рівні G7.
На пресконференції за підсумками саміту ЄС у Брюсселі 29-30 червня фон дер Ляєн заявила, що ЄС продовжить “з обережністю” вивчати можливості використання прибутку від заморожених російських активів.
При цьому вона пояснила, що “важливо зберігати довіру” до інститутів ЄС, і тому пообіцяла “уважно вивчити побоювання ЄЦБ” у зв’язку з цими планами.
Зі свого боку прем’єр Швеції Ульф Крістерссон, який головував тоді в Раді ЄС, наголосив на важливості роботи “групи високого рівня, яка вивчить юридичні аспекти” планів щодо використання доходу від заморожених російських активів.
У підсумковому документі саміту лідерів країн ЄС ідеться про те, що вони займуться разом із Єврокомісією і главою європейської дипломатії Жозепом Боррелем координацією з партнерами позиції з приводу того, як можна було б використовувати заморожені активи РФ для допомоги Україні.
“Європейська рада проаналізувала виконану роботу, пов’язану із замороженими активами Росії. Лідери вирішили продовжити роботу за цим напрямом разом із Єврокомісією та главою дипломатії”, – зазначено в документі.
У ньому наголошується, що це потрібно робити “відповідно до законів ЄС, міжнародних правових норм і в координації з партнерами”.