Київ. 20 липня. ЕНЕРГОРЕФОРМА – Голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та комунальних послуг Андрій Герус розпорядився перевірити в комітеті всі лампи освітлення й у разі виявлення звичайних ламп розжарювання замінити їх на LED-лампи за програмою обміну ЄС.
“Даю доручення керівнику Секретаріату комітету здійснити аудит усіх лампочок, знайти, де в нас є старі лампочки розжарювання, і спробувати їх поміняти на LED-лампи. Щоб ми зрозуміли, як це працює на практиці, наскільки це буде легко і швидко”, – сказав він на засіданні робочої групи комітету з контролю за виконанням закону про енергетичну ефективність у Києві в четвер.
Водночас Герус назвав проєкт заміни ламп в Україні дуже простим, але дуже правильним, ефективним і результативним.
“Думаю, нам вдалося достукатися до сотень тисяч, а може, і більш як мільйона домогосподарств. По населенню, я так розумію, економія суттєва”, – зауважив він.
Герус висловив переконання, що ця програма актуальна і для бюджетних установ та організацій.
За його словами, якщо в кабінеті голови енергокомітету є лампа розжарювання, то дуже імовірно, що такі лампи є в багатьох установах, тим паче в невеликих містах і селищах.
“Я не знаю, чи залишилися там невикористані лампи, але розширити цю програму для бюджетних установ, організацій було б дуже корисно”, – вважає Герус.
Як повідомлялося, із 30 січня 2023 року українці можуть обміняти п’ять старих ламп розжарювання на таку саму кількість енергозберігальних LED-ламп, програма обміну є важливим кроком до зменшення навантаження на енергосистему України.
Нова програма фінансується ЄС і є частиною підтримання ним українського “енергетичного фронту”. Європейський Союз планує надати Україні 35 млн LED-ламп.
У березні 2023 року президент України Володимир Зеленський повідомив, що українці отримали вже 12 млн LED-ламп, зазначивши, що цей обсяг дає змогу зберегти до 600 МВт потужності – більш ніж половину найпотужнішого блока АЕС.