Київ. 21 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Американські Amazon.com Inc, Microsoft Corp., Meta, Google, що входить до Alphabet Inc., і ще три компанії добровільно взяли на себе зобов’язання щодо гарантування безпеки своїх рішень у сфері штучного інтелекту (ШІ), йдеться на сайті Білого дому.
Зокрема, компанії зобов’язалися перевіряти систем ШІ на безпеку ще до випуску, зокрема із залученням незалежних експертів, інформувати учасників галузі, владу і громадськість про управління ШІ-ризиками, інвестувати в кібербезпеку і сприяти виявленню вразливостей у своїх системах.
Крім того, компанії розроблятимуть механізми, які дадуть змогу відрізняти звичайний контент від створеного штучним інтелектом, зокрема й ті, що передбачають використання водяних знаків, а також публічно інформуватимуть про можливості, обмеження та види належного й неналежного використання своїх систем ШІ.
Фірми, до числа яких, крім вищезазначених, входить OpenAI, яка розробила популярний чат-бот ChatGPT, і стартапи Anthropic та Inflection, також зобов’язалися приділяти підвищену увагу аналізу потенційних суспільних ризиків, пов’язаних із використанням систем ШІ.
Різке зростання комерційних інвестицій в інструменти генеративного (такого, що створює контент – ІФ-У) ШІ, які можуть створювати нові зображення й писати тексти, схожі на твори людини, викликали в людей не лише захоплення, а й занепокоєння здатністю таких інструментів уводити користувачів в оману й поширювати дезінформацію, зазначає Associated Press. На генеративному штучному інтелекті, зокрема, заснований ChatGPT.