Київ. 27 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Коксохімічний підрозділ (КХП) ПрАТ “Дніпровський металургійний завод” (раніше – “Дніпрококс”), що входить до DCH Steel групи DCH бізнесмена Олександра Ярославського, на сьогодні працює трьома батареями на 50-55% їх потужності та виконує ремонт інших агрегатів.
Згідно з інформацією в корпоративній газеті DCH Steel у четвер, у КХП реалізують інвестиційний проєкт із ремонту кладки обігрівальних простінків коксових печей. Роботи відбуваються на коксових батареях №№1, 4 і 5.
Водночас наголошується, що для відновлення кладки використовують спеціальну керамічну суміш, яка за своїми хімічними параметрами ідентична вогнетривким матеріалам.
“Керамічне наплавлення – найбільш ефективний метод ремонту обігрівальних простінків коксових печей. Цю технологію ми активно застосовуємо з 2020 року”, – пояснює директор коксохімічного виробництва Олексій Горбуля, слова якого наводить корпоративне видання.
Уточнюється, що кладка простінків через постійні перепади температури з часом руйнується. Ремонт керамічним наплавленням дає змогу підвищити її стійкість до термоударів, уникнути тріщин й ущільнити шви. За стандартної роботи коксових батарей керамічний матеріал захищає кладку три роки.
Повідомляється також, що у 2020-2021 рр. на ДМЗ методом керамічного наплавлення відремонтували кладку трьох працюючих батарей. Але війна негативно вплинула на стан пічного фонду.
“Разом із країною ми пережили три блекаути. Найважча ситуація була в грудні: навіть після завершення блекауту ми не могли відновити виробництво, бо не було коксового газу для обігріву печей. Кілька днів люди фактично жили на підприємстві, щоб перевести систему обігріву з коксового на природний газ. Батареї охолоджувалися дев’ять діб і здавалося, що запустити їх уже неможливо”, – сказав Горбуля.
Усе ж коксохімічне виробництво вдалося перезапустити завдяки оперативно втіленим рішенням. Водночас період охолодження позначився негативно на печах і частину їх довелося вивести з експлуатації через дефекти кладки.
“Нинішній ремонт дасть змогу вирішити цю проблему: пошкоджені ділянки відновлять, і потужності, які нині зупинені, знову можна буде використовувати у виробничому процесі. Захистять наплавленням і працюючі печі, що підвищить їх ефективність, зменшить вплив на довкілля. Виконати запланований обсяг робіт планується до кінця серпня”, – резюмує видання.
Як повідомлялося, КХП ДМЗ у березні поточного року відновило випуск металургійного коксу. Для відновлення випуску металургійного коксу підприємство закупило більше коксівного вугілля марки “К”. При цьому основною продукцією коксохімічного підрозділу від початку війни є кам’яновугільний кокс, коксовий горошок і коксова дрібниця, які ДМЗ поставляє на феросплавні підприємства країни.
ДМЗ спеціалізується на випуску сталі, чавуну, прокату і виробів із них. Група DCH 1 березня 2018 року підписала договір про купівлю у Evraz Дніпровського метзаводу.