Житлова політика, принципи відновлення, регіональний розвиток — у Вінниці відбувся Український урбаністичний форум «Спільний дім»

28-29 липня у Вінниці відбувся п’ятий Український урбаністичний форум — серія дискусій, круглих столів, воркшопів та інших активностей за участі дослідників, активістів, представників органів влади, міжнародних інституцій та всіх, хто зацікавлені у справедливому та сталому розвитку українських міст. 

Форум організував аналітичний центр Cedos за підтримки Фонду імені Гайнріха Бьолля. Головним локальним партнером форуму виступив Інститут розвитку міст (Вінниця).

Головна тема цьогорічного форум — «Спільний дім». Організатори приділили особливу увагу обговоренню теми житла. Питання житла є одним із ключових для відновлення і розвитку українських міст, а проблема нестачі доступного і якісного житла лише загострилася за час повномасштабної війни.

Учасники форуму також підписали «Декларацію Українського урбаністичного форуму 2023», в якій визначено ключові принципи відновлення та розвитку українських громад. 

У перший день форуму учасники мали змогу взяти участь у дискусіях та круглих столах за участі експертів і дослідників, міського голови, представників органів влади та міжнародних організацій. В програмі першого дня, зокрема:

  • Урочисте відкриття за участі міського голови Вінниці, українських експертів та міжнародних партнерів.
  • Національний круглий стіл про проблеми та перспективи житлової політики.
  • Серія коротких презентацій на теми Житло, Відновлення та Урбаністика.
  • Воркшоп “Досвід Нідерландів у створенні соціального житла”.

У другий день форуму для учасників провели спеціальні екскурсії, а також обговорення перспектив регіонального розвитку та спільного відновлення українських міст. В програмі другого дня, зокрема:

  • Екскурсії Вінницею, на яких можна було дізнатись більше про малі річки та їх роль в житті міста, вінницький трамвай та багато іншого.
  • Круглий стіл про регіональну політику і відбудову за участі заступниці Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури, експертів та представників громад.
  • Воркшоп про залучення мешканців і мешканок до розвитку громад і міст.

Важливою складовою форуму є обмін досвідом та мережування. Тому протягом двох днів всі учасники мали багато можливостей та дружній простір для знайомства, взаємодії та неформального спілкування.

Серед цьогорічних партнерів форуму також: Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), Посольство Королівства Нідерландів в Україні, Вінницька міська рада та інші.

Детальну програму форуму можна переглянути за посиланням.

Вибрані фото можна переглянути і завантажити за посиланням.

Питання та пропозиції щодо форуму можна надсилати на пошту: urbanforum@cedos.org.ua

 

administrator

Related Articles