Як адвокувати так, аби дійсно стались зміни: триває набір на акселератор з адвокації

Як адвокувати так, аби дійсно стались зміни: триває набір на акселератор з адвокації

Офіс Дій запускає набір на акселератор для активістів та представників ініціатив/організацій, який допоможе ефективніше досягати змін на рівні громад або міст під час повномасштабної війни за допомогою адвокаційних інструментів.  

Акселератор з адвокації для активних громадян від Офісу Дій — це двомісячна програма для 15-ти людей з активною громадянською позицією, представників громадських ініціатив/організацій, під час якого учасники зможуть покращити адвокаційну стратегію. 

Це унікальна можливість отримати знання про те, як впроваджувати зміни в громадах та спільнотах. Формат програми та робота з менторами дозволить учасникам одразу впроваджувати на практиці почуте та обмінюватись досвідом з колегами. 

Прямокутник (1)Ментори надаватимуть учасникам підтримку впродовж усього навчання (з вересня по листопад), аби кожен зміг зробити свою адвокаційну кампанію максимально ефективною. Цього разу менторами будуть:  

Альона Луньова – правозахисниця, директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA. Центр прав людини.

В правозахисному секторі більше 15 років. Долучалася до напрацювання Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” та змін до нього, а також напрацювання Стратегій, які стосуються державної політики щодо ВПО.

Під час акселератору буде розбирати кейси, інструменти та особливості адвокації на всеукраїнському рівні.

Ментор 2 (1)

Олександр Солонтай  – виконавчий директор «Агенції відновлення та розвитку», експерт інституту Політичної освіти.

Під час навчання поділиться базою про адвокацію загалом, розкаже про інструменти адвокації та, зокрема, про особливості адвокації на місцевому рівні.

МЕнтор 3 (1)

 Олександр Равчев – консультант з комунікації та адвокації. Тренер Міжнародного республіканського інституту.

Під час акселератору він поділиться досвідом та консультуватиме учасників про те як комунікувати адвокаційні кампанії.

Ментор 13 (1)

  Ми попросили Олександра пояснити простими словами що таке адвокація, і ділимось його досвідом:

– Що таке адвокація дуже простими словами? Це написання запитів в держоргани та створення петицій?
Адвокація це вплив на владу, щоб вона ухвалила те рішення, яке вирішує проблему громади. Три найбільших частини адвокації це: пошук найбільш оптимального рішення, переговори з органами влади та побудова комунікації з громадянами.

– Якщо я активний громадянин, то чим мені допоможуть навички та інструменти адвокації?
Більшість громадських ініціатив рано чи пізно впираються в те, що для масштабування, розвитку і сталості їх ідей – потрібно залучати органи влади чи місцевого самоврядування. Без вміння взаємодіяти з владою, дуже важко переконати їх ухвалити необхідні вам рішення.

– Які можете привести приклади успішних адвокаційних кампаній за останні роки?
Ратифікація Стамбульської конвенції, легалізація медичного канабісу, відновлення публікації відкритих даних, облаштування пішохідного переходу на м.Університет у Києві. Як бачите, адвокаційні кампанії можуть бути як національного масштабу, так і стосуватись цілком приземлених місцевих питань.

– Що потрібно знати/вміти, в чому розбиратись, якщо хочеш змінити шось своїй громаді/місті/країні?
Необхідно вміти правильно визначати орган влади відповідальний за вирішення конкретної проблеми, аналізувати можливі варіанти вирішення, вести перемовини з чиновниками та політиками та розуміти як вибудовувати роботу з громадянами та іншими громадськими організаціями, щоб отримати в результаті саме те рішення, яке буде найбільш ефективним.

– Які цілі може досягти активний громадянин, якщо він вміє адвокатувати? Що може змінити в часи триваючої повномасштабної війни?
Повномасштабне вторгнення вплинуло на процес адвокації, але не завжди настільки негативно як людям може здаватись, що всі інші питання стали “не на часі”. Насправді, в людей дуже загострилось відчуття справедливості, що навпаки допомагає просувати ініціативи. Багато проблем, які раніше відкладали, стали очевидними для людей і вони почали позитивно сприймати ідеї, які пропонуються для їх вирішення.

Саме тому запрошуємо стати учасником акселератору – аби ефективно діяти вже зараз.

Для кого цей акселератор? 

Для людей з активною громадянською позицією та представників громадських ініціатив/організацій, які об’єднані навколо певної проблеми на рівні міста/громади/ОТГ/села/селища, розуміють суть проблематики і мають бачення та пропозиції того, як саме треба діяти, аби цю проблему вирішити. 

Важливо, аби потенційні учасники знали, яку проблему вони хотіли б вирішити, або на що вони хочуть вплинути. Ще одна важлива умова усі відібрані учасники мають взяти участь в офлайн-заході, який триватиме з 07 вересня по 09 вересня 2023 року.

Тривалість програми:  з 7 вересня по 7 листопада 2023 року.

Програма триває 2 місяці та складається з: 

  • 3-денного офлайн-інтенсиву (7.09 – 9.09.2023);
  • серії онлайн-заходів (вересень – листопад 2023);
  • менторської підтримки;
  • фінальної презентації адвокаційної кампанії від учасників, де вони зможуть отримати зворотний зв’язок та під час якої будуть визначені найкращі стратегії. 

В кінці програми учасники, чиї стратегії будуть визнаними найсильнішими, зможуть отримати фінансову підтримку для втілення адвокаційної стратегії. 

Після закінчення кожен учасник отримує: 

  • розроблені плани адвокаційних кампаній;
  • навички застосування нового інструментарію під час просування тих чи інших змін для міста/громади;
  • консультаційну підтримку в запуску кампаній;
  • підтримку від менторів;
  • психологічну підтримку;
  • юридичну підтримку;
  • можливість долучитися до нетворкінгу та бути частиною спільноти Офісу Дій.

Під час відбору учасників наша команда буде зважати на такі фактори:

  • наявність конкретної проблеми/виклику, який ви хочете змінити за допомогою адвокаційної кампанії, 
  • спроможність та ресурс аби реалізувати заплановане,
  • актуальність теми, з якою ви бажаєте працювати під час акселератору, 
  • готовність брати участь у всіх обов’язкових заходах, запланованих на час програми, особливо в офлайн-інтенсиві (7.09 – 9.09).

Ще однією можливістю в акселераторі від Офісу Дій є отримання безоплатної та конфіденційної психологічної допомоги онлайн. Цю можливість ми надаємо спільно з ініціативою “Небайдуже”. “Небайдуже” – це команда з понад 100 досвідчених українських психологів i психотерапевтів, які знають, як підтримати дорослих i дітей в умовах війни.

Маєте запитання? Звертайтесь до нас поштою: community@actionoffice.org  або у особисті в соціальних мережах (Instagram, Facebook).

administrator

Related Articles