Більшість українців вважають, що в майбутньому ситуація в країні покращуватиметься – соцопитування

Київ. 29 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Більшість українців (66,1%) вважають, що в майбутньому ситуація в країні покращуватиметься, свідчать дані опитування в рамках соціологічного моніторингу “Українське суспільство” після 16 місяців війни.

“Широкомасштабне вторгнення ознаменувалося суттєвою позитивною зміною установок щодо ефективності центральних органів влади та бачення майбутнього України (дані 2022 року). І якщо у 2023 році перший показник поступово втрачає позитивне забарвлення (позитивні оцінки впали з 54% до 20%), то другий тримається напрочуд стабільно (зниження з 76% до 66%)”, – зазначають дослідники.

Водночас, згідно з соцопитуванням, зростання небезпеки національного масштабу разом із вражаючою національною стійкістю України дало змогу зрозуміти, що навіть під час такої війни більшість населення проживає загалом у задовільних умовах (проміжних оцінок дотримується близько 60%).

Щодо оцінки історичного шляху нашої держави, то показник виявився досить стійким (проміжних оцінок дотримується близько половини респондентів). Задоволеність поточними подіями також виявилася стабільною характеристикою, але якщо в разі розгляду історичних досягнень оцінки мали переважно проміжний характер, то в цьому – переважно негативний (для майже 60% опитаних).

Станом на листопад 2021 року був зафіксований у певному розумінні патологічний негативізм у сприйнятті держави, який поширювався на дві третини опитаних. Широкомасштабна війна спростувала його, продемонструвавши українцям справжню цінність власної держави (більш як 80% давали позитивні або проміжні оцінки). Подальші зміни говорять про погіршення ситуації (кількість позитивних оцінок у 2023 році впала більш ніж удвічі), чому здебільшого сприяють системні негативні події, пов’язані з представниками влади.

Соціологічний моніторинг “Українське суспільство” проводить Інститут соціології НАН України з 1994 року. Остання хвиля опитування була проведена в червні 2023 року (збір даних на замовлення Інституту соціології НАН України виконав Київський міжнародний інститут соціології (КМІС)).

Результати опитування репрезентують доросле населення України, за винятком АР Крим і тимчасово окупованих територій Донбасу.

Опитування проводилося методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI) і виключно за мобільними телефонними номерами. Польовий етап дослідження тривав з 17 до 27 червня 2023 року.

Статистична похибка вибірки обсягом 2004 респонденти за довірчої ймовірності 95% становить 2,2%.

administrator

Related Articles