Профільний комітет Ради підтримав законопроєкт про зміну цільового призначення землі

Київ. 13 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Парламентський комітет із питань аграрної та земельної політики підтримав законопроєкт, що передбачає спрощення процедури зміни цільового призначення землі для економічного відновлення, повідомив автор законопроєкту, народний депутат Дмитро Кисилевський.

“Щойно аграрний комітет Верховної Ради схвалив у першому читанні законопроєкт №9627 мого авторства про кардинальне спрощення процедури зміни цільового призначення землі для економічного відновлення. Йдеться про скорочення цієї процедури з 1-3 років до 1,5 місяця”, – написав він на фейсбук-сторінці.

Згідно з повідомленням, для зміни цільового призначення землі буде достатньо висновку уповноваженого органу містобудування та архітектури місцевої ради про можливість розміщення запланованого об’єкта без обов’язкового розроблення містобудівної документації та документації із землеустрою.

Спрощена процедура стосується земель за межами населених пунктів, щодо яких ще немає розробленої містобудівної документації. Вона діятиме для об’єктів промисловості та енергетики на період воєнного стану та протягом п’яти років після його припинення або скасування.

Документ, що буде підставою для зміни цільового призначення землі, одночасно надасть змогу здійснювати проєктування об’єкта будівництва.

Кисилевський нагадав, що з середини 2022 року спрощена процедура зміни цільового призначення землі діє для релокованих підприємств, мультимодальних терміналів, портів на Дунаї, житла для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), інженерно-комунікаційних мереж, об’єктів дорожньо-транспортної інфраструктури.

Законопроєкт №9627 розширює дію спрощеної процедури на об’єкти промисловості та енергетики.

При цьому народний депутат Сергій Лабазюк на підтримку цієї ініціативи зазначив, що в документі передбачено низку обмежень, які “не допустять свавілля в населених пунктах”.

“Це не можуть бути ділянки природно-заповідного фонду, за межами населених пунктів, які не мають затвердженої містобудівної документації тощо”, – написав він у телеграм-каналі.

Він висловив упевненість, що ухвалення законопроєкту буде важливим внеском у розвиток виробництва, логістики, переробки.

Джерела: https://www.facebook.com/100089379082921/posts/pfbid0Hvh32rgVNJkxNMxRLsdgYscC2ZY29g1GT2jJi2Kdr7SagzRCpJZVWCnPutfZ6rVfl/

https://t.me/serhii_labaziuk/687

administrator

Related Articles